meble kuchenne

3 zalety kuchni na wymiar

Urządzając nową kuchnię każdy chciałby, żeby była ona idealnie dostosowane do jego potrzeb. Żeby była jak najbardziej funkcjonalna, ładnie wykończona i w dodatku, żeby idealnie wykorzystywała całą dostępną przestrzeń. Najlepszym sposobem, żeby zrealizować takie cele, jest wykonanie mebli kuchennych na zamówienie, czyli dokładnie na wymiar samego pomieszczenia. W naszym artykule dokładniej przedstawiamy, jakie są największe zalety wykonywania mebli kuchennych na wymiar. Dlaczego warto się na to zdecydować?

Możliwość funkcjonalnego wykorzystania całej powierzchni kuchni

Najważniejszą zaletą zdecydowania się na wykonanie mebli kuchennych na wymiar jest możliwość funkcjonalnego wykorzystania całej powierzchni kuchni. Każdy oddzielny mebel lub cała zabudowa kuchenna zostaną wykonane dokładnie na wymiar kuchni. To oznacza, że stosując takie meble uda nam się praktycznie wykorzystać każdy centymetr kwadratowy przestrzeni. Meble kuchenne na zamówienie są więc ratunkiem przede wszystkim w przypadku małych kuchni, w których istnieje ryzyko, że nie uda się zmieścić wszystkich elementów wykończenia, na jakich nam zależy.  Wykonując zabudowę kuchenną na wymiar na pewno będzie dużo łatwiej, ponieważ już na etapie projektowania będzie można ustalić miejsce ulokowania wszystkich szafek i wszystkich urządzeń AGD.

Kuchnie na wymiar, to idealne rozwiązanie w przypadku urządzania będącego częścią salonu aneksu kuchennego. Tu zawsze jest bowiem problem z zakupem gotowych mebli i wykończenie naprawdę funkcjonalnego aneksu jest możliwe w zasadzie tylko poprzez zastosowanie mebli wykonanych na zamówienie. W aneksach jeszcze bardziej ważne jest praktyczne wykorzystanie każdego fragmentu przestrzeni. Liczy się tu nie tylko długość ścian, ale także ich wysokość. Wykonanie zabudowy kuchennej, która będzie zajmowała całą ścianę, od podłogi do sufitu jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Przy takiej konstrukcji na pewno uda się zmieścić wszystkie elementy wykończenia, na jakich nam zależy i na pewno też wszystko będzie dobrze pasowało także do elementów wykończenia, jakie zostały zastosowane w salonie.

Stworzenie dowolnej, dobranej do swojego gustu zabudowy kuchennej

Zamówienie mebli kuchennych na wymiar daje też możliwość ich wykonania zgodnie z wybraną stylistyką. Kupując gotowe meble kuchenne zawsze jednak trzeba iść na jakiś kompromis. Niestety w takim przypadku nie zawsze jest możliwość dobrania mebli, które będą wyglądały dokładnie tak, jak żeśmy to sobie wymyślili.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów i projektant z firmy  Valentin w Międzyrzeczu, która jest też renomowaną hurtownią materiałów meblowych i budowlanych oraz świadczy usługi wykonywania mebli na zamówienie: Decydując się na meble na zamówienie, klient ma wpływ na wygląd i rozmieszczenie wszystkich elementów. Może więc bez problemów stworzyć wygodną kuchnię  w stylu nowoczesnym, w stylu prowansalskim czy w stylu skandynawskim. Klient sam może zadecydować o tym, w którym miejscu w zabudowie będzie się znajdowała lodówka, a w którym piekarnik. Sam też będzie mógł zaplanować np. długość blatu roboczego oraz ilość i pojemność szafek i szuflad.

Możliwość samodzielnego dobrania wszystkich elementów

Oprócz stylu, w jakim zostanie wykończona kuchnia, decydując się na meble wykonane na wymiar, ma się też możliwość zadbania o funkcjonalność kuchni. To od klienta będzie zależało, jakie zostaną w kuchni zastosowane systemy szuflad, jakie będą systemy zamykania szafek, jakie zostaną użyte elementy dodatkowe, np. Cargo lub koszyki zamiast szuflad. Możliwości jest naprawdę dużo!

Regulamin korzystania z serwisu