solid surface blaty kuchenne corian

Czym charakteryzują się materiały na blaty typu Solid Surface?

Solid Surface to nic innego jak płyty mineralno-akrylowe, które wykonuje się z wypełniacza mineralnego, a także żywicy akrylowej. Ten materiał jest stosowany najczęściej w sektorach takich jak: komercyjny, publiczny czy prywatny. Znajduje szerokie zastosowanie szczególnie w domach, centrach handlowych, hotelach, a nawet na statkach. Dlaczego to tak popularne rozwiązanie, szczególnie jeżeli chodzi o wykonywanie blatów?

Jakie są zalety materiałów typu Solid Surface?

Blaty składające się z materiałów Solid Surface są niezwykle wytrzymałe i solidne, dzięki czemu mogą służyć w jednym miejscu przez długie lata. Dodatkowo oferują duże możliwości aranżacyjne – nadają się szczególnie do pomieszczeń w stylu industrialnym. Kompozyty Solid Surface mogą być cięte, wycinane, szlifowane, rzeźbione jak drewno, termicznie formowane, a także łączone z innymi materiałami.

Możliwości projektowania przy tym materiale nie hamują kreatywności. To wyroby jednorodne i nieposiadające widocznych łączeń. Można je zakupić w naprawdę wielu kolorach – to aż 500 wariantów, poczynając od marmurkowych oraz delikatnych barw, kończąc na metalicznych i wyrazistych. Bardzo dobrze łączą się z materiałami takimi jak terakota, glazura czy stal nierdzewna. Poza tym można je montować zarówno pionowo, jak i poziomo. Powierzchnia blatów kuchennych Solid Surface jest jednolita, nieporowata, odporna na chemię oraz zabrudzenia, poza tym łatwo się ją czyści, a także naprawia. Dodatkowa zaleta to brak ograniczeń, jeżeli chodzi o wymiary.

Blaty kuchenne Corian jako inwestycja warta uwagi

Corian jest najbardziej znanym materiałem typu Solid Surface. To od niego zaczęła się produkcja płyt mineralno-akrylowych. Produkt wynaleziony został w 1967 roku przez firmę DuPont.

To przede wszystkim wyrób odporny na ścieranie, wysokie temperatury oraz minimalizujący rozwój grzybów i pleśni

– tłumaczy przedstawiciel firmy Kuchrem z Lublina zajmującej się produkcją mebli kuchennych na wymiar.

Blaty Corian składają się w 1/3 z żywicy akrylowej i w ok. 2/3 z minerałów naturalnych. Najważniejszy jest tutaj wodorotlenek glinu – to całkowicie nietoksyczny dodatek, który sprzyja środowisku. Charakteryzuje go także niezwykła termoformowalność.

Blaty Solid Surface to nowoczesne rozwiązanie do każdej kuchni. Nie są one drogie, a z ich pomocą można uzyskać naprawdę godny uwagi efekt, który przyciągnie uwagę niejednego gościa czy klienta. Nie bez powodu wybiera się je nawet w drogich hotelach czy galeriach handlowych. A to wszystko dzięki jego trwałości i zaletom aranżacyjnym. Warto tutaj wspomnieć o tym, że materiał Solid Surface jest stosowany także w szpitalach i gabinetach medycznych oraz przy tworzeniu lad podawczych w gastronomii.

Regulamin korzystania z serwisu