Czym są kosze cargo i jak się je stosuje

Jednym z najciekawszych rozwiązań, które możemy brać pod uwagę w czasie projektowania lub remontu kuchni są kosze cargo. Wpływają one dodatnio na ergonomię i funkcjonalność mebli kuchennych. Klasyczne meble z półkami nie należy do wygodnych rozwiązań. Czujemy to szczególnie wtedy, kiedy musimy wyciągnąć coś z głębi szafki. Wykorzystanie systemów koszy pozawala na całkowitą odmianę charakteru oraz funkcji szafek.

Charakterystyka koszy cargo

Kosz cargo to kosz wykonany z niewielkiej średnicy drutu, który pokryty jest zazwyczaj specjalną farbą lub chromem. Zamontowany jest na specjalnych prowadnicach, które umożliwiają łatwe wysunięcie go z szafki, w której został zainstalowany. System jego działa łudząco przypomina mechanizm szuflady, z tą różnicą, że gdy wysuwamy go z szafki, pojawia się przed nami pełna zawartość, a nie jedynie sekcje. Dzięki temu w koszach cargo można przechowywać rzeczy o większych gabarytach, które mogłyby nie zmieścić się do zwykłej szuflady. W sprzedaży znaleźć można szeroki wybór wymiarów koszy. Najwęższe przeznaczone są do szafek o szerokości 15 cm, najszersze natomiast do tych o szerokości 60 cm. Spotkać je można zwykle w trzech zakresach wysokościowych. Znajdziemy pasujące do standardowych szafek dolnych, czyli liczące do 82 cm, jak również te stosowane w zabudowie midi (120 cm -140 cm) oraz maxi (170 cm – 210 cm).

Gdzie stosować kosze cargo

Kosz cargo świetnie sprawdzi się w wąskiej, trudnej do zagospodarowania szafce. Czasami zdarza się, że podczas projektowania mebli zostaje nam niewielka wnęka, którą zwykle adaptowano na szafkę na butelki. Jednakże nie jest to rozwiązanie pozwalające na pełne wykorzystanie tego fragmentu mebli. Dlatego zamontowanie w niej otwieranej i wysuwanej szafki będzie zdecydowanie trafniejszym rozwiązaniem. Kosze cargo sprawdzają się równie dobrze jako uzupełnienie tzw. ślepych narożników, które są najczęściej najbardziej pojemnymi szafkami w kuchni. Jednakże wyciągnięcie czegoś z ich głębi nastręcza sporo kłopotów. Rozwiązaniem jest koszt cargo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu