meble kuchenne na wymiar

Dlaczego warto kupować meble kuchenne na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar to coraz częstszy wybór osób, które urządzają swoje wnętrza. Wciąż jednak jest grupa, która decyduje się na tradycyjne typowe meble. Nietrudno zrozumieć powody – meble na wymiar są droższe, czasem też trzeba na nie poczekać. Dlaczego więc zyskują zwolenników? Poznaj zalety kuchni na wymiar i przekonaj się, czy rzeczywiście warto po nie sięgnąć.

Dobrze zaprojektowana kuchnia oszczędzi Ci nerwów

Najważniejszą zaletą mebli kuchennych na wymiar jest to, że decydując się na nie, otrzymujemy coś więcej niż tylko same meble. Mowa tu o profesjonalnych usługach projektanta.

Wiedza dotycząca ergonomicznego i harmonijnego urządzania wnętrz wciąż jest mało popularna – mówi ekspert z firmy Meble Wójcik. – Dlatego wiele osób, a zwłaszcza tych, które kupiły typowe meble z seryjnej produkcji, musi radzić sobie w przestrzeni zupełnie nieprzystosowanej do gotowania, zmywania i jedzenia. Ludzie, którzy decydują się na kuchnię na wymiar, chcąc nie chcąc dostają profesjonalny projekt, w którym każdy centymetr powierzchni ma znaczenie.

Źle (lub wcale) zaprojektowana kuchnia będzie przyczyną codziennej frustracji. Prace przy gotowaniu mają swój porządek, ściśle powiązany z elementami wyposażenia: szafkami do przechowywania, lodówką, kuchenką i zlewem. Nieprzemyślane wnętrze zaburzy rytm pracy, wydłuży ją, uczyni mniej wygodną i przyczyni się do potęgowania bałaganu, którego można by uniknąć w lepiej zaprojektowanym wnętrzu.

W czym jest lepsza kuchnia na wymiar?

Popularne powiedzonko mówi, że gdy coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. To samo dotyczy mebli. Te produkowane seryjnie według od lat używanych norm dotyczących kształtów i rozmiarów nie są w stanie sprostać oczekiwaniom każdego. Dlatego większość osób, które kupują meble w standardowych wymiarach, musi zadowolić się przeciętną czy wręcz znikomą wygodą.

Istotą mebli na wymiar jest idealne dopasowanie. To dzięki niemu nawet w najmniejszym wnętrzu można się poczuć jak szef kuchni. Tak zaprojektowana i wykonana kuchnia będzie nie tylko komfortowa, ale też łatwa do utrzymania w czystości, a to przedłuży jej żywotność. Warto zauważyć, że im dłużej korzystamy z mebli, tym więcej oszczędzamy. Może się okazać, że tańsze meble są korzystniejsze tylko w dniu zakupu. Za montaż mebli na wymiar odpowiadają specjaliści, co z pewnością odbije się pozytywnie na trwałości wyposażenia.

Niewątpliwą zaletą kuchni na wymiar jest precyzyjne spasowanie elementów. Między szafkami nie ma szczelin, gdzie mogłyby się dostać drobiny jedzenia, szafki doskonale przylegają do ściany. Wszystkie drzwiczki otwierają się w pełni. Każda półka ma swoje przeznaczenie. Z takiej kuchni, urządzonej całkowicie po swojemu, nie chce się wychodzić!

Regulamin korzystania z serwisu