meble kuchenne na wymiar

Dlaczego warto wykonać kuchnię na zamówienie?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym mieszkańcy domu spędzają dużo czasu, zarówno podczas przygotowywania posiłków, sprzątania po nich, jak i na zwykłych codziennych rozmowach. Z tego względu ta przestrzeń powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i praktyczna. Nie należy zapominać także o względach estetycznych. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na wybór kuchni stworzonej na wymiar.

Połączenie funkcjonalności z designem

Kuchnia na wymiar stanowi rozwiązanie, które pozwala dopasować wszystkie elementy zabudowy do preferencji oraz potrzeb właściciela. Wraz z osobą wykonującą projekt można dokładnie rozplanować, w którym miejscu znajdą się szafki z szufladami, sprzęt AGD oraz zlew. Kuchnia na wymiar pozwoli na wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni i zabudowanie sprzętów, które według właściciela nie powinny być widoczne. Dopasowanie mebli kuchennych do kształtu i wielkości pomieszczenia ułatwi stworzenie idealnej kuchni, w pełni odpowiadającej marzeniom domowników.

Stworzenie kuchni na wymiar jest alternatywą dla gotowych zestawów kuchennych, które można znaleźć w sklepach meblowych i budowlanych. Ich konfiguracja jest utrudniona, z tego względu do małych pomieszczeń, a także przestrzeni o nieregularnym kształcie, łatwiej jest dobrać stylowe meble na wymiar, pozwalające zagospodarować całą kuchnię. Co więcej, meble kuchenne na wymiar umożliwiają nie tylko stworzenie pojemnej i praktycznej przestrzeni do przechowywania, ale także wpływają na czystość i estetykę blatów oraz frontów kuchennych. W kuchni na wymiar można stworzyć użyteczne schowki, a także ukryty blat, który pozwoli na schowanie podłączonych sprzętów, takich jak ekspres do kawy, toster lub blender. To z kolei sprawi, że widoczne pozostaną jedynie niezbędne akcesoria.

Personalizacja kuchni

Warto także pamiętać, że kuchnia na wymiar pozwala na stworzenie projektu pomieszczenia, który będzie odpowiadał estetyce właściciela. Umożliwia zarówno zaaranżowanie nowoczesnej, jak i klasycznej kuchni, gdzie każdy z elementów zabudowy kuchennej jest precyzyjnie dopasowany. To z kolei pozwala na stworzenie przytulnego pomieszczenia lub kuchni o minimalistycznym designie. Kuchnia na wymiar to rozwiązanie dopasowujące każdy element do indywidualnych potrzeb.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący firmę tworzącą meble na zamówienie Wood Works Studio: Organizacja ciągu kuchennego oraz wszelkich elementów wyposażenia kuchni powinna być dostosowana do osoby, która najczęściej z niej korzysta. Inaczej będzie wyglądała w przypadku osoby leworęcznej i praworęcznej. Różna będzie także wysokość blatu w przypadku osób bardzo wysokich lub niewielkiego wzrostu. Wszystkie te elementy wpływają na komfort podczas przygotowywania posiłków.

Obecnie bardzo modne jest połączenie kuchni z otwartym salonem lub jadalnią. Warto wtedy zadbać o to, aby meble kuchenne były wykonane z tego samego koloru i rodzaju drewna lub przynajmniej w podobnej aranżacji. Wpłynie to na estetykę mieszkania i pozwoli uzyskać jednolitą całość. Meble na wymiar pozwolą również na stworzenie ciekawego elementu oddzielającego kuchnię od strefy wypoczynkowej. Można do tego użyć kuchennej wyspy, stołu lub barku pasującego do wystroju obu pomieszczeń.

Regulamin korzystania z serwisu