nowoczesna kuchnia

Jak stworzyć estetyczną, ale równocześnie funkcjonalną kuchnię?

Aby urządzić ładną, funkcjonalną kuchnię, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Aranżacja powinna być dostosowana do dostępnego metrażu oraz kształtu pomieszczenia, a także liczby domowników i ich nawyków żywieniowych. Najlepiej też, kiedy styl wystroju odpowiada temu, który panuje w reszcie mieszkania. Doskonałym rozwiązaniem są więc tutaj meble na wymiar.

Na korzyść wyposażenia wykonywanego na indywidualne zamówienie przemawia fakt, że jest ono idealnie dopasowane do warunków danego pomieszczenia. Jakiekolwiek niedoskonałości architektury budynku, takie jak kanciaste zakamarki lub niestandardowe wnęki, nie stanowią większego problemu, jeśli klient zdecyduje się na meble kuchenne na wymiar. Zaletą takiego rozwiązania jest również możliwość dostosowania poszczególnych elementów do preferencji ich przyszłego właściciela – dobiera się głębokość półek, wysokość szafek czy szerokość blatu.

Aranżacja kuchni z wykorzystaniem mebli na wymiar 

Przy zamawianiu podobnego wyposażenia warto uwzględnić kilka czynników, które wpływają zarówno na funkcjonalność, jak i estetykę pokoju. Kupując meble kuchenne na wymiar, należy wziąć pod uwagę metraż oraz wysokość pomieszczenia. Sprzęt powinien być dostosowany do dostępnej przestrzeni, gdyż inaczej będzie wyglądał na małej, a inaczej na dużej powierzchni. W niewielkich mieszkaniach duże znaczenie mają różne „sztuczki” w zakresie przechowywania akcesoriów, przyborów czy urządzeń, które jednocześnie muszą dobrze się prezentować.

Przy aranżacji większych i mniejszych pomieszczeń trzeba także pamiętać o roli, jaką odgrywa ich kształt. Warto „zapełnić” wnęki i zakamarki, jakie powstały przy budowie domu bądź bloku. Należy jednocześnie zastanowić się, jaką formę powinny przyjmować same meble kuchenne – klasycznej litery „L”, „U”, a może z dodatkiem tzw. wyspy? Rozstrzygając tę kwestię (poza warunkami panującymi w pokoju), specjaliści z firmy Mont-Plast z Łodzi polecają uwzględnić nawyki żywieniowe lokatorów, tj. jak często sami gotują w mieszkaniu.

Zakup mebli kuchenne na wymiar – o czym pamiętać? 

Decydując się na sprzęt wyprodukowany na zamówienie, powinno się pamiętać o tym, że styl wyposażenia nie może nadto odbiegać od tego, jaki panuje w innych pomieszczeniach. Warto zachować spójność aranżacji, aby wydała się przemyślana i logiczna, a przy tym też estetyczna. Na prezencję mebli kuchennych na wymiar, oprócz ich funkcjonalności, wpływa także jakość materiałów oraz wykonania. Najlepiej zatem, kiedy zakupu dokona się u profesjonalnej firmy, wykorzystującej tylko to, co najlepsze.

Regulamin korzystania z serwisu