Umeblowanie kuchni o małym metrażu

Jak umeblować kuchnię o małym metrażu?

Czy umeblowanie kuchni o małym metrażu jest proste? Niestety to zadanie może być bardzo problematyczne. Przedsięwzięcie wymaga przygotowania dokładnego planu rozmieszczenia mebli w sposób, który zapewni swobodne poruszanie się i łatwy dostęp do przechowywanych przedmiotów. Projektując wnętrze, warto wziąć pod uwagę pewne zasady i rozwiązania gwarantujące uzyskanie wrażenia lekkości. Sprawdź, jak umeblować kuchnię o małym metrażu.

Główne zasady urządzania kuchni o małym metrażu

Podstawową zasadą, którą kierują się właściciele niedużych kuchni, jest budowanie wrażenia lekkości za pomocą odpowiednich kolorów. Biele, beże, jasne szarości czy pastele rozświetlą wnętrze, nadając mu delikatności. Meble o takich barwach wydają się zawsze czyste i zapewniają uzyskanie harmonijnego efektu. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z wyrazistych kolorów – takie odcienie warto wykorzystać, podczas wprowadzania różnych dekoracji i dodatków.

Jak umeblować kuchnię o małym metrażu, aby wydawała się większa? Poza kolorystką mebli istotną rolę odgrywa ich struktura. Postaw na lakierowane, błyszczące powierzchnie lub liczne przeszklenia, które będą odbijać wpadające światło, rozświetlając wnętrze. Połysk docenią wielbiciele nowoczesnego, minimalistycznego stylu. Natomiast połączenie szkła z drewnem spodoba się fanom tradycyjnych rozwiązań. 

Jak umeblować małą kuchnię, aby była funkcjonalna?

Umeblowanie kuchni o małym metrażu w sposób, który zapewni piękny, ale też funkcjonalny efekt nie jest proste. Praktycznym rozwiązaniem jest wprowadzenie szafek z przesuwanymi drzwiczkami. Projektując wnętrze, zapoznaj się z różnymi możliwościami aranżacyjnymi. Współcześnie możesz wybierać spomiędzy różnorodnych produktów, np. z rozbudowanego asortymentu internetowego sklepu z meblami 33 Meble, którego salon znajduje się w Szczecinie. Doświadczeni eksperci udzielą Ci praktycznych porad i przedstawią sposoby na stylowe, ale też funkcjonalne umeblowanie małej kuchni.

Aranżując kuchnię, kieruj się przede wszystkim swoimi potrzebami. Ustawienie mebli powinno gwarantować swobodę ruchów oraz łatwy i szybki dostęp do przechowywanych przedmiotów. W przypadku wąskich pomieszczeń najlepszym rozwiązaniem jest jednorzędowy układ mebli wzdłuż długiej ściany. Z kolei w małej kwadratowej lub prostokątnej kuchni sprawdzi się rozmieszczenie wyposażenia według kształtu litery L. Warto zrezygnować z wiszących szafek, ale nie zawsze istnieje taka możliwość. W takim wypadku wprowadź zabudowę pod sam sufit, utrzymaną w jasnej kolorystyce.

Regulamin korzystania z serwisu