niewielki aneks kuchenny aranzacja

Jak zagospodarować niewielki aneks kuchenny?

Aneks kuchenny, szczególnie niewielki, stanowi niemałe wyzwanie aranżacyjne. Musi być zarówno maksymalnie funkcjonalny, jak i dopasowany stylem do salonu, z którym bezpośrednio się łączy. Warto wiedzieć, jak zagospodarować aneks kuchenny, aby korzystanie z niego było wygodne, a jednocześnie by wyglądał na większy i bardziej przestronny. Przedstawiamy sprawdzone rozwiązania.

Postaw na meble robione na zamówienie

W niewielkim aneksie kuchennym warto maksymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Gotowe zestawy mebli się tutaj nie sprawdzą – znacznie lepszym rozwiązaniem będą meble kuchenne robione na zamówienie. W ten sposób możesz zaprojektować szafki i szuflady stojące, wiszące, a także narożne, wykorzystujące każdy wolny skrawek przestrzeni. Jeżeli w aneksie możesz pozwolić sobie na dość głębokie meble, zdecyduj się na więcej szuflad – łatwo je wysunąć, a jednocześnie mieć widok na całą ich zawartość. Głębokie szafki będą natomiast doskonałe na zapasy i akcesoria kuchenne, których nie wyciągasz zbyt często.

Mini kuchnię możesz także zabudować od podłogi aż po sufit. Jest to szczególnie ważne, jeśli urządzenia AGD muszą być normalnej wielkości – duża lodówka, piekarnik i kuchenka zajmą sporo miejsca. Jeśli jednak możesz pozwolić sobie na lodówkę pod blatem, a zamiast tradycyjnej kuchenki wystarczą ci dwa palniki, szafki nie muszą sięgać sufitu. Zyskasz wówczas przyjemną, lekką aranżację. Tu również sprawdzą się funkcjonalne meble na wymiar, które w swojej ofercie ma m.in. firma meblarska Elmir z Białegostoku.

Rozwiązania, które pozwolą na praktyczne i estetyczne zagospodarowanie aneksu kuchennego

W jaki sposób nie tylko optycznie, ale i dosłownie powiększyć niewielki aneks kuchenny? Za pomocą wyspy! Mała kuchnia zostanie w ten sposób oddzielona od salonu, a jednocześnie zyskasz dodatkowy blat roboczy i miejsce do przechowywania. W wyspie możesz umieścić dodatkowe szafki lub szuflady, widoczne tylko od strony kuchni. Nie musi być duża – w zupełności wystarczy blat roboczy o wielkości 60 × 80 cm, by móc swobodnie przygotowywać posiłki.

A żeby powiększyć przestrzeń optycznie, dobrze jest postawić na meble w jasnych kolorach, wykończonych na wysoki połysk. Niekoniecznie musi być to biel, ponieważ równie dobrze sprawdzą się odcienie beżu, szarości i inne, pastelowe kolory. Do tego odpowiednio rozmieszczone światło, które będzie odbijało się od mebli i sufitu – w ten sposób uzyskamy idealnie zagospodarowany aneks kuchenny, który choć niewielki, będzie sprawiał wrażenie przestronnego.

Regulamin korzystania z serwisu