szafki kuchenne

Jakie cechy powinny posiadać dobre szafki kuchenne?

Przy urządzaniu domu zwraca się uwagę głównie na estetykę, a więc na to, aby meble pasowały do reszty elementów aranżacji danego pomieszczenia. W przypadku mebli kuchennych powinno się zważać na jeszcze inne kryteria, m.in. na trwałość i funkcjonalność. Warto bowiem pamiętać, że kuchnia jest pomieszczeniem szczególnie narażonym na działanie temperatury i wilgoć. Jakie cechy powinny zatem posiadać dobre szafki kuchenne?

Cechy charakterystyczne dla dobrych szafek kuchennych

Szafki do kuchni powinny być przede wszystkim wykonane z solidnych i dobrych jakościowo materiałów. Muszą one unieść ciężar garnków, patelni, a także innych przyborów kuchennych i to przez wiele lat. Warto także zwrócić uwagę na okucia czy systemy domykania. Dobre szafki powinny być funkcjonalne, a więc i pojemne, aby mogły pomieścić wiele przedmiotów. Ważna jest też odpowiednia liczba szuflad, a także konkretne rodzaje szafek i ich wyposażenie, np. szafka obrotowa czy szafka cargo. Różnorodność i dopasowanie do metrażu pomieszczenia sprawi, że kuchnia będzie nie tylko funkcjonalna, ale także wygodna.

Meble kuchenne powinny mieć odpowiednie parametry, aby wytrzymywały w trudnych warunkach panujących w kuchni. Warto, żeby były odporne na działanie wysokich temperatur, wilgoć, a także zachlapania wodą czy tłuszczem. Należy się skupić również na tym, aby materiał, z jakiego wykonane są szafki, był łatwy w utrzymywaniu czystości. Na powierzchni nie powinny pojawiać się plamy niemożliwe do zmycia. W doborze odpowiednich mebli kuchennych z pewnością pomoże AGMA kuchnie z Gdańska, która działa w branży meblarskiej już od 2003 roku. Oprócz projektowania firma zajmuje się również montażem gotowych mebli na wymiar.

Meble na wymiar – czy warto?

Jeżeli w kuchni przeprowadza się remont, najczęściej wymienia się większość mebli, a także zużytych urządzeń. Samodzielny dobór odpowiednich szafek kuchennych czy blatów może być trudny, a przede wszystkim czasochłonny, dlatego warto zlecić zaprojektowanie całej kuchni firmie tworzącej meble na wymiar. Na szczęście meble kuchenne można stworzyć na indywidualne zamówienie. Warto zastanowić się nad meblami kuchennymi na wymiar, aby móc dokładnie dopasować je do pomieszczenia. Możliwe jest także zamontowanie w nich odpowiedniego oświetlenia.  

Dobre meble kuchenne są przede wszystkim funkcjonalne i wytrzymałe. Zamiast kupować gotowe ich warianty w sklepach budowlanych, warto zastanowić się nad meblami kuchennymi na wymiar, które będą dopasowane do potrzeb i wymagań klientów. Będą też wykonane z dużo solidniejszych materiałów stolarskich produkowanych przez renomowanych dostawców specjalnie dla rynku kuchennego i wyposażone zazwyczaj w okucia (zawiasy, mechanizmy szuflad itp.) z dożywotnią gwarancją.

Regulamin korzystania z serwisu