Kuchnia na wymiar – rozwiązanie dostosowane do potrzeb i oczekiwań        

Kuchnia na wymiar to najlepsze z możliwych rozwiązań dla osób, które chcą, by przestrzeń była w pełni dopasowana do ich potrzeb. Na idealny projekt składają się nie tylko dopasowane pod względem kolorystyki, materiałów i możliwości zagospodarowania szafki, ale także szczegóły takie jak blaty, podświetlenie oraz innego rodzaju wykończenie. Dowiedz się, co wziąć pod uwagę, aby stworzyć estetyczną i funkcjonalną kuchnię na wymiar.

Jakie wybrać szafki do kuchni na wymiar? 

Aby kuchnia na wymiar była w pełni funkcjonalna, należy zadbać o właściwy dobór szafek. Przede wszystkim warto zastanowić się, co konkretnie będzie przechowywane w kuchni – określając konkretną liczbę naczyń, urządzeń oraz innych sprzętów, można z łatwością wybrać wielkość i ilość szafek, a także sposób ich otwierania. Trzeba pamiętać, że do najtańszych rozwiązań należą standardowe szafki z typowymi drzwiczkami skrzydłowymi. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się wszędzie – nie można z niego skorzystać np. w narożnikach. Wtedy warto zainwestować w popularne obecnie mechanizmy z wysuwanymi półkami np. w kształcie nerek. Z kolei w wiszących półkach sprawdzą się szafki z uchylnym systemem otwierania. Warto pomyśleć także, czy nie lepiej, by wymarzona kuchnia na wymiar miała wygodne, bezuchwytowe szafki, które otwiera się poprzez naciśnięcie danego jej obszaru. Decydując się na konkretne meble, trzeba zastanowić się także m.in. w których szafkach umieścić szuflady, funkcjonalne kosze bądź pozostawić miejsce np. na pojemnik na śmieci. Ponadto, warto pamiętać, aby już na etapie projektu zastanowić się, czy w kuchni będzie montowany okap bądź płyta indukcyjna zamiast kuchenki gazowej.

O jakich jeszcze kwestiach pamiętać, decydując się na kuchnię na wymiar?

Warto pamiętać, aby zwrócić uwagę także na materiały, z których będzie wykonana kuchnia na wymiar. Można zdecydować się np. na kuchnie drewniane, do których stworzenia wykorzystuje się wysokojakościowe drewno – podkreśla specjalista WOOD AND STEEL DESIGN z Wrocławia. – Aby jednak w pełni dopasować się do wymagań, kuchnie wykonywane są również z materiałów takich jak lakierowany MDF, stal, kamień, szkło itd. – dodaje ekspert.

Ponadto, w kuchni na wymiar, istotną kwestią są także szczegóły jej wyposażenia. Ważne jest by wybrać m.in. pasujące kolorystyczne, ale również trwałe blaty kuchenne (np. z kamienia naturalnego) oraz oświetlenie, które będzie funkcjonalne i estetyczne.

Regulamin korzystania z serwisu