Kuchnia na zamówienie – rozwiązanie skrojone do potrzeb i oczekiwań

Projektowanie wymarzonej kuchni często jest ograniczone ze względu na rozmiary pomieszczenia, nietypowy układ ścian czy przewód wentylacyjny. Meble stworzone na wymiar pozwalają jednak zaaranżować każdą przestrzeń według własnych preferencji. Jest to również doskonałe rozwiązanie w przypadku stworzenia szafek z przeznaczeniem na ściśle określone potrzeby.

Meble do nietypowych pomieszczeń

Kuchnia jest przestrzenią roboczą, która powinna idealnie odpowiadać potrzebom domowników. Przy jej projektowaniu niezbędne jest wyznaczenie pięciu stref: przygotowywania, gotowania, zmywania, przechowywania i zapasów. Niektóre kuchnie obejmują także jadalnie. Teoretycznie można dostosowywać meble prosto ze sklepu do poszczególnych stref, jednak w praktyce dużo lepszym rozwiązaniem są kuchnie projektowane na zamówienie. Daje to możliwość stworzenia niestandardowych rozwiązań. Zbyt mała przestrzeń sprawia, że meble są nieporęczne, a poruszanie się w niej jest po prostu niewygodne. Z kolei nietypowy układ ścian, skosy, przewody wentylacyjne czy rury zewnętrzne powodują to, że standardowych szafek często nie można dopasować.

Szafki dopasowane do wymagań użytkowników

Kuchnie projektowane na wymiar są dopasowane nie tylko do wymogów danego wnętrza, ale także do indywidualnych potrzeb użytkowników. Ekspert ze sklepu meblowego Cezar w Szczecinie tłumaczy:

Wstępny projekt jest dokładnie omawiany z klientem, dzięki czemu szafki można dostosować do określonych rozwiązań, takich jak rozbudowana spiżarnia, funkcjonalne miejsce na przyprawy czy wygodny system recyklingu.

Projekt kuchni powinien przewidywać taki układ, który nie będzie wymagał wykonywania niepotrzebnych ruchów między jednym końcem a drugim. Całość musi ze sobą logicznie współgrać. Dobrym i wygodnym rozwiązaniem jest także zabudowa sprzętów AGD, która sprawi, że nie będą one wychodziły na pierwszy plan aranżacji.

Zaplanowanie niepowtarzalnego stylu

Kolor i styl frontów szafek, klamki i inne elementy ozdobne dobiera się według własnych potrzeb. Meble stworzone na wymiar dają tę możliwość, że można inspirować się gotowymi wzorami albo zaplanować swoje wykonanie. Najpowszechniejsza jest biel, czerń i szarość, lecz uznanie zyskują także fronty wzorowane na drewno drzew egzotycznych. Bardzo popularne są szafki wiszące w barwie jaśniejszej niż szafki stojące. W przypadku mebli kuchennych projektowanych na zamówienie można samemu dobierać wybrane typy okleiny, które najlepiej będą prezentowały się w przestrzeni kuchennej. Także szerokość czy wysokość szafek może być dowolna, dzięki czemu użytkownik jest w stanie stworzyć swoją oryginalną aranżację wnętrza.

Regulamin korzystania z serwisu