meble kuchenne na wymiar

Meble kuchenne na wymiar. Dlaczego chętnie inwestujemy w takie rozwiązania?

Obecnie w sklepach i salonach meblowych można przebierać w wielu ofertach mebli kuchennych. Pomimo tego, iż dostępne modele mają różne wzory i kolory oraz są zrobione z różnorodnych materiałów, to wybór takich, które w pełni będą spełniały indywidualne oczekiwania, może być niezwykle trudny. Zdarza się tak zwłaszcza w przypadku niewielkich kuchni, w których mamy ograniczoną ilość miejsca. Jeżeli chcemy, aby takie pomieszczenie było jak najbardziej funkcjonalne, a zarazem dobrze się prezentowało, warto zdecydować się na meble kuchenne na wymiar. Jakie są zalety takiej inwestycji?

Zalety mebli na wymiar

Meble na wymiar są wykonywane na zamówienie po wcześniejszym przeprowadzeniu szczegółowej analizy pomieszczenia oraz potrzeb klienta. Ich największą zaletą jest jak najdokładniejsze dopasowanie do danego wnętrza, dzięki czemu cała przestrzeń zostaje wypełniona w funkcjonalny sposób. Meble kuchenne na wymiar mogą zostać dopasowane do wszelkich wnęk, skosów czy innych nieregularności.

Ponadto klient ma możliwość ingerowania w projekt, decydując według własnego uznania o rozmieszczeniu poszczególnych elementów, a także sposobie otwierania szafek czy wielkości blatów. Wybór mebli na wymiar pozwala również na zaaranżowanie przestrzeni w taki sposób, aby była ona dostępna dla każdego mieszkańca. Ponadto sami możemy decydować o wyglądzie mebli, wybierając odpowiedni kolor lub sposób wykończenia.

Wysoka jakość mebli kuchennych

Zestawy mebli, jakie możemy spotkać w sklepach, są zwykle produkowane masowo z nastawieniem na ilość, a nie na jakość. Meble kuchenne wykonane na wymiar mogą być nieco droższe od tych z salonów meblowych, jednakże zostaną zrobione z dużą precyzją i dokładnością z najwyższej jakości materiałów.

Jak mówi specjalista z firmy Meble Gato, zajmującej się produkcją mebli na zamówienie: Meble na wymiar wykonane z dużą starannością będą bardziej odporne na uszkodzenia, a dna szafek nie ulegną odkształceniu wskutek przechowywania w nich ciężkich naczyń. Meble kuchenne zrobione na wymiar mogą również zostać wyposażone w specjalne systemy cichego domykania, a także hamulce, które zapobiegną trzaskaniu drzwiczek. Takie rozwiązanie wpłynie korzystnie na komfort użytkowania. Wybierając meble do kuchni, warto więc pomyśleć o zamówieniu modelu na wymiar.

Meble na wymiar a wartość mieszkania

Meble wykonane na wymiar są w przypadku kuchni dokładnie dopasowywane do jej wnętrza. Z tego względu zazwyczaj pozostają w mieszkaniu nawet po jego sprzedaży. Przenoszenie takich mebli nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ będzie się wiązało z wykonaniem wielu przeróbek. Meble, które idealnie wpasowują się w przestrzeń, podnoszą atrakcyjność mieszkania. 

Wybór mebli kuchennych na wymiar staje się coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem. Ogromny wpływ mają na to możliwość indywidualnego dopasowania poszczególnych elementów przez klienta, a także dużo lepsza wytrzymałość, która zapewni ich nienaruszony stan przez długie lata.

Regulamin korzystania z serwisu