fronty drewniane w meblach

Modne fronty drewniane. Przegląd rozwiązań

Fronty kuchenne to wizytówka kuchni. Ich kolor i wykończenie w dużej mierze wpływają na ostateczny wygląd pomieszczenia. Fronty kuchenne mogą być najróżniejsze. Mogą być kompletnie gładkie, pozbawione uchwytów, o minimalistycznym wzornictwie albo frezowane i zwieńczone dekoracyjnymi uchwytami. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są fronty drewniane inspirowane naturą.

Jakie fronty drewniane są w modzie?

Naturalne drewno prezentuje się bardzo efektownie, wprowadza domową i ciepłą atmosferę do kuchni i świetnie komponuje się z innymi materiałami. Producenci mebli kuchennych oferują coraz większy wybór frontów bazujących na naturalnym drewnie. Prym wiodą fronty sosnowe oraz fronty dębowe. Jednak możemy wybrać również drewno świerkowe, olchowe, brzozę, buk czy jesion. Możliwości ich obróbki są bardzo szerokie. Do wyboru mamy fronty szczotkowane, surowe, bielone, lakierowane, olejowane, szczotkowane i bielone, czy szczotkowane i olejowane. Obróbka drewna sprawia, że otrzymana w ten sposób struktura, jest niepowtarzalna i unikalna dla każdego frontu. Powierzchnia frontów zazwyczaj zabezpieczana jest lakierem lub woskiem. Stosowane do drewna lakiery transparentne uwydatniają kolor i usłojenie drewna. Modna kuchnia to taka, która powstała na bazie materiałów pochodzących z recyklingu i surowców naturalnych. Dekory drewna to często wybierany motyw przewodni w aranżacji wnętrz kuchennych. Drewno jest idealnym sposobem na uszlachetnienie frontów meblowych, samo w sobie jest ozdobą, warto jednak ożywić je kolorem. Dualna kolorystyka mebli z pewnością nada wnętrzu charakteru, a mocny akcent kolorystyczny doda dynamiki i oryginalnego wyglądu. Dobrym posunięciem jest zastosowanie na szafach dolnych ciemniejszych frontów, a jaśniejszych na szafkach wiszących.

Zalety frontów drewnianych

Drewno to naturalny i szlachetny materiał, który nigdy nie wyjdzie z mody, a przy odpowiedniej pielęgnacji i użytkowaniu zapewnia wiele lat żywotności, dlatego fronty drewniane są tak chętnie wybierane. Z racji tego, że jest to produkt w pełni naturalny, jest bardzo przyjemny w dotyku, a nieograniczona liczba dodatkowych obróbek umożliwia jego dopasowanie do każdego wnętrza.

Fronty drewniane są trwałe, zwłaszcza te, które wykonane są z drewna drzew liściastych, np. dębu. Do ich produkcji stosuje się najczęściej płyty o grubości 20 mm. Ogromną zaletą litych drewnianych frontów jest możliwość ich odnawiania – zauważa nasz rozmówca ze stolarni RakDrew, która zajmuje się produkcją oraz dystrybucją szerokiego asortymentu produktów drewnianych.

Fronty drewniane świetnie sprawdzą się, jako fronty w kuchni, szafach, komodach czy biurkach. Z uwagi na trwałość i odnawialność chętnie wykorzystywane są w restauracjach i hotelach.  

Regulamin korzystania z serwisu