Meble kuchenne

Na jakich meblach kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Kuchnia to pomieszczenie w domu, które w większości przypadków jest bardzo często użytkowane. Przygotowywanie codziennych posiłków nie obędzie się bez zabrudzenia blatów, czy szafek. Dlatego podczas urządzania kuchni warto zastanowić się również nad jej praktycznym aspektem i wybrać meble, na których zabrudzenia nie będą tak widoczne, a w dodatku szybko je usuniemy.

Znaczenie koloru mebli

Kolorystyka mebli kuchennych wpływa nie tylko na jej wygląd oraz styl, ale również ma duże znaczenie podczas utrzymania czystości. Na rynku dostępne są meble kuchenne w bardzo zróżnicowanych barwach.

Jak tłumaczy ekspert z firmy zajmującej się produkcją mebli na wymiar w Chorzowie : Największe dylematy podczas wyboru mebli kuchennych dotyczą tego, czy mają one być jasne, czy ciemne. Jak się okazuje zarówno meble utrzymane w bieli, jak i ciemnych kolorach mają swoje wady. Na białych meblach widoczne są wszelkie zabrudzenia, natomiast na ciemnych meblach dużo bardziej widoczny będzie kurz oraz pył osadzający się na ich powierzchni.

Zarówno meble jasne, jak i ciemne mają swoje wady i zalety. Biała kuchnia dodaje wnętrzu przestrzeni i optycznie ją powiększa zachowując świeży wygląd. Natomiast kuchnia ciemna ma niepowtarzalny charakter i nadaje wnętrzu elegancji oraz szyku.

Odpowiedni materiał

Wpływ na widoczność zabrudzeń na meblach ma również materiał, z którego są wykonane. Im wykończenie mebli jest bardziej jednolite, tym bardziej widoczne będą zabrudzenia. Dlatego dobrym rozwiązaniem są meble drewniane, na przykład z dębu lub orzecha, które charakteryzują się nieregularnymi wzorami. Równie dobrze maskującym zabrudzenia materiałem są meble wykonane z kamienia. Ogólna zasada mówi, że im bardziej różnorodna faktura oraz kolorystyka mebli, tym mniej będą odznaczać się zabrudzenia oraz kurz.

Wykończenie

Wybór kolorystyki oraz materiału do mebli to połowa sukcesu. Warto również zwrócić uwagę na ich wykończenie. Do dyspozycji kupujący mają meble kuchenne z połyskiem oraz matowe. W przypadku mebli z wysokim połyskiem widoczne są nawet zwykłe odciski palców, szczególnie na ciemnych kolorach. Bardziej funkcjonalne jest wykończenie matowe.

Na praktyczność mebli kuchennych ma wpływ połączenie koloru oraz wykończenia matowego lub połyskującego. Ponadto wszelkie frezowania, detale i zdobienia będą wymagały dodatkowego czyszczenia, ponieważ na ich powierzchni będzie osadzać się nie tylko kurz i brud, ale również tłuszcz. Dlatego chcąc oszczędzić sobie sprzątania, lepszym rozwiązaniem jest wybór mebli o gładkim wykończeniu.

Regulamin korzystania z serwisu