Nowoczesne mechanizmy w meblach kuchennych

Kuchnia jest to przestrzeń, która wymaga praktyczności w każdym detalu. Wpływ mają na to niemal wszystkie czynniki – ułożenie szafek, komfortowe rozmieszczenie sztućców i garnków, wygodna przestrzeń robocza oraz segregowanie odpadów po skończonej pracy. Kuchnia często potrzebuje niestandardowych rozwiązań, które będą odpowiadać potrzebom użytkowników.

Szafy typu cargo

W kuchniach, w których jest jeszcze miejsce do zagospodarowania, bardzo przydatne mogą okazać się szafy typu cargo. Występują one w dwóch wersjach. Cargo niskie najlepiej sprawdza się pod blatem. Ze względu na różne szerokości, taką szafką można także zagospodarować wolną przestrzeń obok kuchenki lub zlewozmywaka. Przechowuje się w niej garnki lub zastawę obiadową. Jest to również wygodne miejsce na składowanie butelek. Natomiast wysokie szafy cargo zazwyczaj służą do przechowywania artykułów spożywczych w jednym miejscu. Dzięki temu podczas gotowania nie trzeba ich szukać w poszczególnych szafkach. Ekspert z firmy Artvinyl-Pol tłumaczy:

Działanie szaf cargo polega na wysuwaniu za pomocą specjalnych prowadnic koszy. Wysokie modele dodatkowo posiadają opcję pełnego wysuwu, dzięki czemu użytkownik ma jeszcze więcej swobody podczas gospodarowania zapasami.

Kosze do szafek typu cargo

Szafy typu cargo można także montować w innych miejscach. Doskonale sprawdzają się w szafkach narożnych, gdzie umożliwiają wysuwanie asortymentu na zewnątrz. Dzięki temu użytkownik pozbywa się obowiązku upychania garnków w najdalszy kąt szafki i wyciągania wielu rzeczy, aby znowu je wyjąć. Szafy cargo charakteryzują się nie tylko wygodnym mechanizmem, ale również dobrym sortowaniem. Jest ono zależne od doboru właściwych koszy. Przede wszystkim muszą one być dostosowane do szerokości mebla. Natomiast w przypadku szafki narożnej trzeba zwrócić także uwagę, na którą stronę kosz ma się wysuwać.  Choć szafki cargo zazwyczaj są tylko dodatkami w kuchni, sprawdzają się lepiej niż klasyczne meble.

Wygodna segregacja odpadów

W polskich kuchniach kosze zazwyczaj są umieszczone pod zlewem. Ze względu na rury odpływowe, nie zawsze jest to wygodne rozwiązanie. Kosz, który mieści się w takim miejscu musi być na tyle niski, żeby bez problemu dało się wyrzucić odpadki we wnętrzu szafki. Dlatego ciekawą alternatywą mogą okazać się wysuwane kosze na śmieci. Zazwyczaj posiadają kilka pojemników na segregację odpadów. Są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu nie trudno je dopasować do konkretnej szafki. Wysuwane kosze mogą sprawić, że usuwanie odpadów będzie tak samo wygodne jak korzystanie z akcesoriów kuchennych w dobrze rozplanowanej kuchni.

Regulamin korzystania z serwisu