Powiększenie wyspy kuchennej za pomocą ramy

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym mieszkaniu; to tutaj właśnie największe znaczenie ma ergonomia. Jeśli dla funkcji pełnionych przez salon czy sypialnię sposób  rozmieszczenia mebli w zasadzie nie ma większego znaczenia, to inaczej ma się sprawa z kuchnią. W czasie przygotowywania posiłków wykonuje się mnóstwo ruchów; dobrze zaprojektowana kuchnia znakomicie tu  pracę ułatwia.

Nowoczesna kuchnia z wyspą

Cieszące się wielką popularnością tzw. wyspy kuchenne to nie tylko bardzo praktyczne rozwiązanie, ale i coś, co wizualnie w znacznym stopniu uatrakcyjnia kuchnię jako całość. Wyspa w kuchni może mieć rozmaite formy i może pełnić wiele różnych funkcji. Może odgrywać rolę blatu, barku, dodatkowego schowka, dodatkowego miejsca do pracy, stołu jadalnego; wyobraźnia tutaj nie ogranicza nikogo i tylko od użytkownika zależy jakie przeznaczenie znajdzie dla swojej wyspy. W przestronnej kuchni mamy oczywiście dużo większą swobodę w jej projektowaniu, a zainstalowana tu wyspa może mieć rzeczywiście imponujące rozmiary. Ogólną zasadą, choć oczywiście nie żelazną, jest, aby to, co znajduje się pod blatem wyspy, było bezpośrednio związane z jej funkcją. Jeśli to ma być miejsce robocze, to pod blatem można umieścić podstawowy sprzęt kuchenny, jeśli ma to być barek, to blat może przykrywać lodówkę i tak dalej. W dużej kuchni możemy sobie pozwolić na zbudowanie wyspy wielofunkcyjnej. Jest to o tyle wygodniejsze rozwiązanie, że ograniczenie tego miejsca tylko do gotowania czy tylko do zmywania jest nieporęczne; przecież przy obydwu tych czynnościach potrzebujemy wody. Lepiej wtedy obie funkcje połączyć na naszej wyspie.

Funkcjonalna wyspa w mniejszej kuchni

W mniejszej kuchni, co zrozumiałe, mamy znacznie mniejsze możliwości puszczenia wodzy naszej wyobraźni. Tutaj mocno ogranicza nas przestrzeń. Z pomocą może nam przyjść powiększenie wyspy za pomocą ramy. Oczywiście nie jest to rama wykonana z pierwszego lepszego materiału, w pierwszym lepszym warsztacie. Rama ta, to specjalna konstrukcja zaprojektowana i dedykowana właśnie do powiększania wyspy kuchennej. Pozwala ona na wysuwanie ruchomej części blatu, chowanego w szafce kuchennej wtedy, gdy nie jest akurat potrzebny. To bardzo wygodne rozwiązanie nie musi się oczywiście ograniczać wyłącznie do aranżowania i urządzania naszej kuchni, chociaż to ona zainspirowała konstruktorów do jego opracowania. Przy pomocy takiej ramy można na przykład powiększać biurko w małym pokoju, można też wydłużyć lub poszerzyć stół w jadalni – mówi nam przedstawiciel firmy Poettker z Piekar Śląskich. Rynek oferuje nam w dużym wyborze różnego typu ramy do konstrukcji stołów, w tym te służące do ich powiększania, a to gwarantuje, że każdy może znaleźć w sklepie czy hurtowni coś dla siebie najbardziej odpowiedniego.

Regulamin korzystania z serwisu