Powiększenie wyspy kuchennej za pomocą ramy

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym mieszkaniu; to tutaj właśnie największe znaczenie ma ergonomia. Jeśli dla funkcji pełnionych przez salon czy sypialnię sposób  rozmieszczenia mebli w zasadzie nie ma większego znaczenia, to inaczej ma się sprawa z kuchnią. W czasie przygotowywania posiłków wykonuje się mnóstwo ruchów; dobrze zaprojektowana kuchnia znakomicie tu  pracę ułatwia.

Nowoczesna kuchnia z wyspą

Cieszące się wielką popularnością tzw. wyspy kuchenne to nie tylko bardzo praktyczne rozwiązanie, ale i coś, co wizualnie w znacznym stopniu uatrakcyjnia kuchnię jako całość. Wyspa w kuchni może mieć rozmaite formy i może pełnić wiele różnych funkcji. Może odgrywać rolę blatu, barku, dodatkowego schowka, dodatkowego miejsca do pracy, stołu jadalnego; wyobraźnia tutaj nie ogranicza nikogo i tylko od użytkownika zależy jakie przeznaczenie znajdzie dla swojej wyspy. W przestronnej kuchni mamy oczywiście dużo większą swobodę w jej projektowaniu, a zainstalowana tu wyspa może mieć rzeczywiście imponujące rozmiary. Ogólną zasadą, choć oczywiście nie żelazną, jest, aby to, co znajduje się pod blatem wyspy, było bezpośrednio związane z jej funkcją. Jeśli to ma być miejsce robocze, to pod blatem można umieścić podstawowy sprzęt kuchenny, jeśli ma to być barek, to blat może przykrywać lodówkę i tak dalej. W dużej kuchni możemy sobie pozwolić na zbudowanie wyspy wielofunkcyjnej. Jest to o tyle wygodniejsze rozwiązanie, że ograniczenie tego miejsca tylko do gotowania czy tylko do zmywania jest nieporęczne; przecież przy obydwu tych czynnościach potrzebujemy wody. Lepiej wtedy obie funkcje połączyć na naszej wyspie.

Funkcjonalna wyspa w mniejszej kuchni

W mniejszej kuchni, co zrozumiałe, mamy znacznie mniejsze możliwości puszczenia wodzy naszej wyobraźni. Tutaj mocno ogranicza nas przestrzeń. Z pomocą może nam przyjść powiększenie wyspy za pomocą ramy. Oczywiście nie jest to rama wykonana z pierwszego lepszego materiału, w pierwszym lepszym warsztacie. Rama ta, to specjalna konstrukcja zaprojektowana i dedykowana właśnie do powiększania wyspy kuchennej. Pozwala ona na wysuwanie ruchomej części blatu, chowanego w szafce kuchennej wtedy, gdy nie jest akurat potrzebny. To bardzo wygodne rozwiązanie nie musi się oczywiście ograniczać wyłącznie do aranżowania i urządzania naszej kuchni, chociaż to ona zainspirowała konstruktorów do jego opracowania. Przy pomocy takiej ramy można na przykład powiększać biurko w małym pokoju, można też wydłużyć lub poszerzyć stół w jadalni – mówi nam przedstawiciel firmy Poettker z Piekar Śląskich. Rynek oferuje nam w dużym wyborze różnego typu ramy do konstrukcji stołów, w tym te służące do ich powiększania, a to gwarantuje, że każdy może znaleźć w sklepie czy hurtowni coś dla siebie najbardziej odpowiedniego.

Jedna odpowiedź do “Powiększenie wyspy kuchennej za pomocą ramy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu