Sposoby składowania artykułów żywnościowych w kuchni

W kuchni dzieje się najwięcej rzeczy. Jest to miejsce, w którym codziennie gotujemy oraz jadamy posiłki z rodziną i najchętniej się spotykamy. Kuchnię można łatwo dostosować do stylu życia i znaleźć takie wyposażenie szafek, aby naczynia, akcesoria oraz artykuły żywnościowe nie tworzyły chaosu. Nie ma nic lepszego niż funkcjonalne zaplanowanie przestrzeni, a rzeczy wcale nie muszą być widoczne na każdym blacie, stoliku czy parapecie.

Jak składować żywność w małej kuchni?

Wiele z nas boryka się z problemem zbyt małej kuchni, niewielkiej ilości dostępnego miejsca do przechowywania lub nieporęcznych i niepojemnych szuflad, w których moglibyśmy składować artykuły żywnościowe. Na rynku znajdziemy rozwiązania, które pomogą nam zapanować nad całym chaosem. Przykładem mogą być kosze narożne, które umiejętnie zagospodarują miejsce nie tylko na naczynia i liczne kuchenne akcesoria, ale również na artykuły żywnościowe, tj. mleko, mąka, cukier, olej, makarony, konserwy i inne. Szeroki wybór akcesoriów meblowych, koszy i szaf cargo możemy dostać np. u producenta Inoxa Industrie.

Szafki typu korner compact, mocowane są do dna szafki, a maksymalne obciążenie jednej półki to 10 kilogramów. Taki system pozwala wykorzystać ślepy narożnik, a całe wysunięcie jego zawartości to spore pole do popisu! Lekkie pociągnięcie uchwytu ramy sprawia, że automatycznie wszystko przesuwa się w przód i wraca na swoje miejsce, kiedy tylko chcemy. Kosze cargo posiadają system cichego domykania, dlatego przysmaki możemy podjadać nawet nocami, bez stresu, że obudzona zostanie cała rodzina.

Tradycyjne szafki kuchenne nie należą do wygodnych w użyciu. Musimy dostać się do głębi szafki po odpowiednią patelkę do jajecznicy, po olej lub mąkę zrzucając przy tym pokrywki i robiąc spory hałas.

Domowa spiżarnia jest bliżej niż myślimy

Spiżarnie, szczególne starszym osobom, kojarzą się z piwnicami, gdzie nasze babcie trzymają nalewki, dżemy i ogórki domowej roboty. Dzisiaj, nie musimy iść na daleką wycieczkę, aby przynieść orzechy czy miód do kulinarnego popisu! Wysokie szafki cargo to kosze wykonane z niewielkiej średnicy drutu, pokrytego chromem lub odpowiednią farbą. Poruszają się na prowadnicach, zatem wysuwając kosz cargo, wysuwamy całą zawartość szafki, a nie pojedyncze sekcje, jak to jest w przypadku tradycyjnych szuflad. Zagospodarowanie wąskiej przestrzeni jeszcze nigdy nie było takie proste! Kosz cargo o dużej pojemności pozwala zorganizować domową spiżarnię w kuchni i w dużym stopniu wpływa na wygodę naszego użytkowania. W tak zagospodarowanych szafkach możemy trzymać pojemniki na żywność i liczne organizery na przyprawy.

Jeśli chcemy poprawić komfort pracy, ułatwić segregację i dostęp do składowanych produktów, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jakimi są szafki typu cargo. Takim sposobem możemy gromadzić żywność suchą, butelki, kartony z żywnością, puszki z konserwą, dżemy, aby mieć je pod ręką podczas gotowania, pieczenia czy smażenia. To idealne rozwiązanie dla kuchni, szczególnie o małym metrażu.

Regulamin korzystania z serwisu