Umeblowanie kuchni w stylu nowoczesnym

Umeblowanie kuchni w stylu nowoczesnym. Co jest teraz na czasie?

We współczesnej aranżacji wnętrz stawia się na połączenie funkcjonalności z estetyką. Sojusz komfortu i efektownego designu można zaobserwować także przy wyborze mebli kuchennych – w cicho domykających się szafkach, wygodnych, wysuwanych półkach oraz przestronnych szufladach, których wygląd coraz częściej nawiązuje do natury. Oto przegląd aktualnych trendów w wyposażeniu kuchni, który pomoże w samodzielnym opracowaniu jej przyszłego wystroju.

W porównaniu do ogromnych „wysp” i wszechobecnych sprzętów, nowoczesny styl aranżacji wydaje się dosyć minimalistyczny. Tymczasem w urządzaniu wnętrza nie chodzi o rezygnację z jak największej liczby przedmiotów i podkreślenie surowości ścian oraz zachowanie pustej, smutnej przestrzeni: stawia się tutaj raczej na uporządkowanie „tła”, które towarzyszy nam przy wykonywaniu codziennych czynności. Właściwa organizacja domu bądź mieszkania pozwala na bardziej komfortowe i swobodniejsze poruszanie się we własnych czterech kątach. Meble kuchenne powinny zostać dobrane właśnie w taki sposób, aby zapewnić lokatorom wygodę i nie zagracić pomieszczenia.

Jak wyglądają współczesne meble kuchenne? 

Do wyposażenia kuchni coraz częściej wdraża się inteligentne rozwiązania mające na celu ułatwienie codziennego życia. Projekt współczesnych mebli zakłada nie tylko zapewnienie wystarczającej przestrzeni do przechowywania zastawy czy patelni, ale także ich wygodnego ustawienia, pozwalającego na bezproblemowe wyciąganie i wkładanie potrzebnych talerzy bądź garnków. Dużą popularnością cieszą się również szafki pozbawione uchwytów z gładkimi, jednolitymi frontami. Cichy domyk i niezawodne prowadnice szuflad znajdują się już w standardzie większości ofert firm meblowych, takich jak Indeco z Bielska-Białej.

W aranżacji kuchni odchodzi się od skandynawskiego chłodu i podkreśla „domowość” wnętrza. Przytulne, jasne pomieszczenie ożywiają kolorowe fronty szafek, które współgrają z akcentami naturalnego odcienia drewna. Biel zostaje zdecydowanie wyparta na korzyść zieleni, granatu, a nawet bordo czy brudnego różu. Wykorzystuje się również kontrast pomiędzy górną a dolną zabudową w postaci różnych barw mebli kuchennych. W wystroju widoczne są także rośliny – zieloni „współlokatorzy” sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przyjazne.

Meble kuchenne dobrane do własnych potrzeb 

Estetyka wnętrza to sprawa indywidualna. Można wskazać efektowne zabiegi aranżacyjne, które są popularne w danym czasie, jednak warto dobierać kolory i kształty wyposażenia według własnego gustu. Najważniejszym trendem bieżącego roku jest przede wszystkim funkcjonalność mebli kuchennych mająca za zadanie spełniać nawet do końca nieuświadomione potrzeby domowników.

Regulamin korzystania z serwisu