Meble kuchenne

Urządzamy kuchnię na wymiar – od projektu, po wykonanie

Kuchnie na wymiar wymagają wcześniejszego zaplanowania i odpowiedniego rozmieszczenia. Projektanci mebli na wymiar posiadają niezbędne kompetencje i wiedzę dotyczącą tego zagadnienia. Znają także najważniejsze zasady ergonomii, które w połączeniu z informacjami dotyczącymi wymiarów ludzkiego ciała pozwalają rozpoznać potrzeby przyszłych użytkowników kuchni. Na czym polega urządzanie kuchni na wymiar?

Charakterystyka projektowania kuchni na wymiar

Urządzanie kuchni na wymiar, warto rozpocząć od znalezienia odpowiedniej firmy oferującej takie usługi. Projektant pomoże w przygotowaniu projektu wnętrza, ale będzie potrzebować rzutu architektonicznego kuchni (można wykorzystać rzut od dewelopera lub samemu zebrać najważniejsze wymiary). Projektanci z Meble Robko w razie potrzeby sami udają się na miejsce, aby zinwentaryzować pomieszczenie, w którym będą wykonywać projekt. Po zakończeniu tej czynności można przejść do ustalania szczegółów projektowych. Projektant wraz z Klientem dobierze kolorystykę, materiały, detale wykończenia i zaproponuje ustawienie szafek wraz z niezbędnymi wymiarami. Następnie projekt przekazywany jest do stolarni, gdzie fachowcy wykonują meble pod konkretną koncepcję, aby można je później zawieść i zamontować w kuchni Klienta.

Najważniejsze etapy projektowania mebli kuchennych na wymiar

Urządzając kuchnię na wymiar, najważniejsze są zasady ergonomii w użytkowaniu pomieszczenia. Dobór materiałów jest na drugim miejscu, ale nie należy zapominać o tym etapie. Można wybierać spośród wielu rodzajów wykończenia, dzięki czemu stwarza się unikalny i niepowtarzalny styl wnętrza. Projektant mebli kuchennych na wymiar na pewno pomoże w doborze optymalnego rozwiązania, które wpisze się w dane wnętrze. Warto pamiętać, że np. w przypadku niewielkich kuchni dobrze sprawdzą się jasne, białe kolory szafek. W większych pomieszczeniach można już wykorzystać bardziej zróżnicowaną gamę kolorystyczną, bez obawy o optyczny efekt wizualny.

Zalety mebli kuchennych na wymiar

Meble kuchenne na wymiar pozwalają dopasować aranżację do potrzeb danego pomieszczenia. Każda kuchnia ma inne wymiary i rozkład. Samodzielne stworzenie tej przestrzeni daje użytkownikowi nieograniczone możliwości. Dzięki meblom kuchennym na wymiar można wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni. W efekcie nawet najmniejsza kuchnia zyskuje wiele miejsca do przechowywania i optymalną przestrzeń do przygotowywania posiłków. Gotowe meble nie dają takich możliwości, dlatego właśnie kuchnie na wymiar cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Regulamin korzystania z serwisu