Kiedy warto kupować hokery do kuchni?

Kuchnię bardzo często określamy jako serce domu, zwłaszcza kiedy jest ona połączona z salonem. To w niej przygotowujemy wspólne posiłki i w niej często zasiadamy wspólnie do stołu. W mieszkaniach zwykle nie mamy na tyle dużo miejsca, by stworzyć osobną jadalnię. Wiele osób cyklicznie stara się odnawiać i odświeżać aranżację wnętrz. Stawiamy nie tylko na nowe kolory ścian, ale także na nowe meble, które produkowane są seryjnie lub indywidualnie, w kraju lub poza jego granicami. Dobór akcesoriów meblowych jest bardzo ważny. Kiedy warto kupić hokery do kuchni?

Nowoczesna kuchnia

Coraz chętniej decydujemy się na nowoczesny design w naszych domach i mieszkaniach, nie tylko ze względu na modę. Nowoczesny design to także niezwykła wygoda w użytkowaniu, a dodatkowo meble na topie ułatwiają utrzymanie porządków i czystości. To meble skonstruowane z myślą o osobach, dla których ważny jest wygląd i funkcjonalność. W sklepach dostępne są produkty, na które moda właściwie nigdy nie przemija. Należą do nich na przykład hokery, konkretniej hokery barowe. Pasują nie tylko do wysokich stołów, z czym kojarzymy barowe krzesła, ale przede wszystkim do wydłużonych blatów oraz wysp. Na rynku znajdziemy przeróżne hokery o niebanalnym wyglądzie. Wszystkie z nich charakteryzują się smukłymi nogami.

Dostępne są hokery regulowane, obrotowe lub stałe, wykonane z metalu, drewna oraz specjalnych mas plastycznych. Mogą posiadać oparcia i tapicerowane siedziska. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Szeroka gama modeli i kolorów zachwyca klientów – mówi nam przedstawiciel firmy ItaliaStyle z Ząbkowic Śląskich. Mamy krzesła o różnej wysokości, szerokości, głębokości i masie.

Dla kogo krzesła barowe?

Krzesła barowe sprawdzą się zarówno w kawalerce zamieszkiwanej przez młodą parę, jak i w domu czy mieszkaniu o znacznie większej przestrzeni, w której mieszka duża rodzina. Najpopularniejsze rozwiązanie to połączenie wysokiego stołu lub blatu w kuchni, wokół którego rozstawione są hokery. W związku z tym, że są to krzesła smukłe, nie zagracają przestrzeni – możemy je ukryć pod blatem, jeśli odpowiednio dopasujemy ich wysokość. W niewielkiej kuchni dla dwojga hokery mogą stanąć przy niewielkiej wysepce. Możemy przy niej spokojnie wypić poranną kawę, zjeść śniadanie, czy wspólną kolację. W sklepach znajdziemy hokery o nowoczesnym wyglądzie, które będą pasowały do nowoczesnego umeblowania, jak i hokery o klasycznym wyglądzie, które świetnie wpasują się w solidne, drewniane umeblowanie z ubiegłego wieku. Architekci wnętrz raczej nie projektują wysokich stołów i wysokich krzeseł w osobnych jadalniach, czy salonach; to rozwiązanie do oddzielnej kuchni lub kuchni połączonej z innym pomieszczeniem. Jeśli więc planujemy umeblowanie, czy przemeblowanie naszych kuchennych wnętrz – hokery są jak najbardziej polecane.

Regulamin korzystania z serwisu