meble zabudowa kuchenna na wymiar

Zabudowa kuchni na wymiar jako sposób na więcej miejsca do przechowywania

Kuchnia to jedno z najważniejszych domowych wnętrz, w którym codziennie domownicy spędzają sporo czasu. Pomieszczenie to powinno łączyć w sobie estetykę z funkcjonalnością. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych zestawów meblowych. Jednak żadne z nich nie będą tak dobrze pasować do wnętrza jak zabudowa wykonana na zamówienie. Sprawdź, dlaczego warto się na nią zdecydować i jak dzięki temu można zwiększyć miejsce do przechowywania.

Zabudowa kuchenna na wymiar do małych i nietypowych wnętrz

Zabudowa kuchenna na zamówienie to doskonałe rozwiązanie dla każdego domu, czy mieszkania. Sprawdzi się ona jednak szczególnie w przypadku małych lub nietypowych wnętrz. Ograniczona przestrzeń wymaga dokładnego przemyślenia w zakresie jej zagospodarowania. Zazwyczaj standardowe wyposażenie dostępne w sklepach zupełnie nie pasuje do małych kuchni i tylko ją przytłacza. Wówczas jedynym rozsądnym wyborem jest zamówienie zabudowy kuchennej na wymiar.

Meble kuchenne sprawdzają się szczególnie w tych sytuacjach, kiedy wnętrze nie ma standardowego kształtu kwadratu, czy prostokąta. Bardzo często są to pomieszczenia z wnękami, skosami, czy oknami. Każdy z tych elementów zaburza standardowy układ, uniemożliwiając w wielu przypadkach wykorzystanie gotowych mebli

— tłumaczy specjalista z Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego ARLEN.

Możliwość stworzenia unikalnego projektu

Zabudowa kuchenna na wymiar to częsty wybór osób, którym zależy na indywidualnym i wyjątkowym projekcie. W takiej sytuacji można postawić na dowolnie wyglądające szafy, szafki, czy szuflady. Mogą one być także w różnych rozmiarach, co przekłada się na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

To jednak niejedyne zalety. Ogromną korzyścią w przypadku wyboru mebli na wymiar jest możliwość zabudowy wszystkich sprzętów AGD takich jak:

  • lodówka,
  • piekarnik,
  • kuchenka mikrofalowa,
  • zmywarkę,
  • ekspres do kawy.

Tworząc indywidualny projekt zabudowy kuchennej, możliwe jest również stworzenie różnego rodzaju schowków, czy szafek typu cargo, które zdecydowanie podnoszą funkcjonalność kuchni i ułatwiają codzienne użytkowanie wnętrza. W przypadku gotowych mebli bardzo trudno trafić na wyposażenie, które umożliwiałoby zagospodarowanie przestrzeni na całą wysokość pomieszczenia. Tymczasem wybierając meble na wymiar, można zabudować całą ścianę bez żadnych przerw.

Czy zabudowa kuchenna jest dużym wydatkiem?

Wiele osób rozważających wybór zabudowy kuchennej na wymiar zastanawia się, czy warto w nią zainwestować. Ma to związek z wyższą ceną niż w przypadku fabrycznych mebli dostępnych w sklepach. Warto jednak zauważyć, że bardzo często za taką ceną idzie także wyższa jakość wykonania, idealne dopracowanie, czy wykorzystanie niestandardowych materiałów. To także szansa na wprowadzenie funkcjonalnych rozwiązań, które w tradycyjnej zabudowie nie są dostępne. Bardzo często sama różnica kosztów jest tak niewielka, że znacznie lepszy jest wybór mebli na zamówienie.

Regulamin korzystania z serwisu