kategoria: Wyposażenie

Aby kuchnia była w stu procentach funkcjonalna, musi być odpowiednio wyposażona. Zarówno solidne, wytrzymałe i pojemne meble kuchenne, jak i wysokiej jakości sprawne sprzęty AGD zamienią Twoją kuchnię w profesjonalny warsztat pracy, a gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością! Wszystkiego dowiesz się w zakładce Wyposażenie na ABC Kuchnie.

Dzbanki do filtrowania wody

Czy warto korzystać z dzbanków do filtrowania wody?

Wiesz, że woda płynąca z kranów w Twoim domu jest zdatna do picia, a jednak nie odpowiada Ci jej posmak. Przecież ta z butelki smakuje inaczej! Brzmi znajomo? Jak zatem poprawić walory smakowe wody? W ostatnich latach bardzo popularne stały się dzbanki do filtrowania wody. Co ciekawe, owe urządzenie zostało wprowadzone na rynek pół wieku temu! Sprawdź, czy dzisiaj taki dzbanek przyda się w Twojej kuchni.

Najczęstsze usterki urządzeń gastronomicznych

W gastronomii wykorzystuje się wiele skomplikowanych urządzeń, które ulegają uszkodzeniu w wyniku intensywnej eksploatacji. Dokładny zakres takich usterek zależy od typu lokalu. Inne awarie zdarzają się w cukierniach, a jeszcze inne w piekarniach, restauracjach czy lodziarniach. Jakie są najpopularniejsze powody niesprawności urządzeń wykorzystywanych w gastronomii?

Zasłony w kuchni

Zasłony w kuchni – czy to dobry pomysł?

Kuchnia to pomieszczenie, które łączy domowników. To tam wspólnie przygotowujemy i spożywamy posiłek, rozmawiamy, a czasami przyjmujemy też gości. Odpowiednia dekoracja kuchni nada jej klimatu i indywidualnego charakteru. Taki efekt można osiągnąć dzięki zasłonom z nadrukiem. Są nie tylko użytkowe, ale także niezwykle oryginalne i zachwycające. Sprawdź, jakie zasłony sprawdzą się w kuchni najlepiej.

pojemniki na odpady

Rodzaje pojemników na odpady

Prawidłowe segregowanie śmieci pozwala na zmniejszenie ilości odpadów oraz obłożenia wysypisk śmieci, a także na powtórne wykorzystanie niektórych surowców. To bardzo ważne, aby być świadomym nie tylko znaczenia segregacji odpadów, ale również obowiązujących w całym procesie zasad. W związku z tym, należy zapoznać się z rodzajami kolorowych pojemników na odpady, które są stałym elementem każdego osiedla mieszkaniowego.

Lampy podtynkowe w kuchni

Zalety lamp podtynkowych/wbudowanych w kuchni.

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu podczas przygotowywania posiłków. Niezbędne jest więc dobre oświetlenie, które nie będzie męczyło wzroku, a jednocześnie zapewni odpowiedni poziom jasności. Doskonale sprawdzą się tutaj lampy podtynkowe/wbudowane, które mogą być skierowane w dowolne miejsce – a w przypadku opraw meblowych także wpuszczone w meble. Sprawdźmy, jakie zalety ma to rozwiązanie.

Wsypywanie kawy do ekspresu

Kryteria doboru kawy do ekspresu

Posiadacie ekspres do kawy i zastanawiacie się jaką kawę wybrać, aby uzyskać pyszny i aromatyczny napój? Wybierając ją trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Na rynku dostępne są różne rodzaje kawy, które różnią się m.in. stopniem zmielenia, jakością i sposobem prażenia. To wszystko wpływa na jej smak, jednak ważny jest także sposób jej przyrządzenia. W tym artykule przedstawiamy kryteria doboru kawy do ekspresu.

ekspres kolbowy

Jak obsługiwać ekspres kolbowy?

Ekspres kolbowy to rodzaj ekspresu ciśnieniowego, który posiada tak zwaną kolbę – pojemnik na ziarna kawy lub już zmieloną kawę, w zależności od modelu ekspresu. Jego obsługa nie jest skomplikowana, ale warto poznać kilka podstawowych zasad, by móc cieszyć się doskonałą, własnoręcznie przygotowaną ulubioną kawą zawsze wtedy, kiedy mamy na nią ochotę.

Kuchnia restauracyjna

Jakich elementów wyposażenia nie może zabraknąć w restauracyjnej kuchni?

Kuchnia to centralne miejsce każdej restauracji. Powinna zostać zaprojektowana tak, aby mogło w niej efektywnie pracować kilka, a nawet kilkanaście osób jednocześnie. Potrzeba w niej nie tylko porządku i dobrej organizacji przestrzeni, ale również niezbędnego wyposażenia. Istnieją takie elementy, których absolutnie nie może zabraknąć w żadnym lokalu gastronomicznym. Jakie z nich są najważniejsze dla prawidłowego funkcjonowania kuchni?

worki na śmieci

Kryteria wyboru worków na śmieci

Chociaż w teorii wybór worków na śmieci może wydawać się banalnie prosty, w praktyce sprawia nie lada problem. Dostępne są worki w wielu odmianach, kolorach, pojemnościach, materiałach, czy chociażby posiadające różne sposoby przenoszenia. Decyzja o wyborze danego modelu worka na śmieci wpływa później na jego wytrzymałość oraz funkcjonalność.

czyszczenie płyty indukcyjnej

Jak dbać o płyty grzewcze? Polecane środki do czyszczenia

W nowych i remontowanych kuchniach zamiast tradycyjnych kuchenek gazowych coraz częściej pojawiają się płyty indukcyjne. Za takim wyborem przemawiają nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne – kuchenki z płytą grzewczą są bezpieczniejsze i prostsze w obsłudze, o wiele łatwiejsze jest także utrzymanie ich w czystości. Trzeba jednak pamiętać, że do mycia płyty należy używać odpowiednich preparatów.

Regulamin korzystania z serwisu