kategoria: Wyposażenie

Aby kuchnia była w stu procentach funkcjonalna, musi być odpowiednio wyposażona. Zarówno solidne, wytrzymałe i pojemne meble kuchenne, jak i wysokiej jakości sprawne sprzęty AGD zamienią Twoją kuchnię w profesjonalny warsztat pracy, a gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością! Wszystkiego dowiesz się w zakładce Wyposażenie na ABC Kuchnie.

naczynia-zaroodporne

Zalety naczyń żaroodpornych

Naczynia żaroodporne znaleźć można w zasadzie w każdej kuchni. Są niezastąpione podczas przyrządzania różnego rodzaju potraw, w tym przede wszystkim zapiekanek. Tego typu naczynia mogą pełnić też inne funkcje, a ich różnorodność pozwoli każdemu znaleźć coś na miarę swoich potrzeb. Przedstawiamy zalety naczyń żaroodpornych.

przyprawniki

Rodzaje kuchennych przyprawników

Każdy, kto choć raz na jakiś czas gotuje zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne dla smaku potrawy są odpowiednio dobrane przyprawy. To one tak naprawdę dodają daniom całego charakteru. Mogą zarówno je wzbogacić, jak i zupełnie zepsuć. Kluczem do sukcesu w przyprawianiu są z pewnością odpowiednie przyprawniki, które zapewniają wygodny dostęp do zamkniętych w nich przyprawach. Sprawdźcie, jakie są ich rodzaje.

okap-kuchenny

Czym powinien cechować się dobry okap gastronomiczny?

W profesjonalnej gastronomii, w kuchniach restauracyjnych i hotelowych, wysokiej jakości okap to podstawa. Urządzenia te oczyszczają powietrze z gorącej pary i drobin tłuszczu, przez co podnoszą komfort pracy w kuchni i ułatwiają utrzymanie jej w czystości. Poznaj rodzaje profesjonalnych okapów gastronomicznych i dowiedz się, czym powinien się charakteryzować dobry okap.

Charakterystyka basenów gastronomicznych

Sposoby wykorzystania basenów gastronomicznych

Każde odpowiednio zorganizowane zaplecze kuchenne powinno posiadać nie tylko stoły, szafy i zlewy, ale też dopasowane baseny gastronomiczne. Basen, inaczej niż zlew, nie posiada blatu roboczego, a komora zlewowa zajmuje całą powierzchnię mebla. Dlaczego baseny stanowią tak istotny element kuchennego wyposażenia? Zapraszamy do lektury.

hoker

Drewniane hokery. Oryginalne wyposażenie nie tylko do baru

Standardem w nowoczesnym budownictwie jest unikanie zbędnych przegród, w celu maksymalnego otwarcia przestrzeni, a tym samym wygospodarowania jak najwięcej miejsca dla domowników. Stąd też w większości wznoszonych teraz bloków i apartamentowców znajdziemy mieszkania, w których aneks kuchenny jest połączony z salonem. Jak zaaranżować jadalnię w takim wnętrzu?

Najlepsze zlewozmywaki kuchenne: materiały i sposoby zabudowy

Zlewozmywaki kuchenne – sposoby zabudowy i materiały. Jak wybrać najlepszy?

Chociaż w większości nowoczesnych kuchni znajdziemy dzisiaj zmywarki do naczyń, również zlewozmywak okazuje się niezbędny. Nad zlewem myjemy produkty spożywcze przed ich przygotowaniem, a także odsączamy gotowane potrawy, jak np. ryż czy makaron. Toteż przy wyborze zlewozmywaka do kuchni zawsze musimy kierować się przede wszystkim jego funkcjonalnością.

wyposazenie-kuchni

Funkcjonalne elementy wyposażenia kuchni

Kuchnia jest jednym z użytkowych pomieszczeń w domu, dlatego urządzając ją, musimy brać pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność. To właśnie tutaj każdego dnia przygotowujemy posiłki, przy czym korzystamy z najróżniejszych składników, pojemników, garnków i narzędzi, które trzeba też przecież jakość przechowywać. Podpowiadamy, jakie elementy wyposażenia pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni kuchennej.

Budowa i funkcje łożyska

Praktycznie wszystkie bardziej lub mniej skomplikowane maszyny posiadają jakieś ruchome części, które wykonują często setki ruchów w ciągu jednej sekundy. Taka ruchoma część oczywiście nie jest samodzielnie zawieszona w jakiejś próżni; jest ona zawsze połączona z pewnym nieruchomym elementem maszyny. To właśnie połączenie jest newralgicznym punktem, w którym dochodzi do bardzo dużych przeciążeń mogących zniszczyć współpracujące części.

okap

Właściwości i zastosowanie okapów gastronomicznych z wbudowanym wentylatorem

Obiekty gastronomiczne to miejsca, w których oczekujemy nie tylko dobrego jedzenia, ale i przyjemnej atmosfery. Nikt nie lubi spędzać czasu w miejscach, z których wychodzi się przesiąkniętym zapachami potraw. Wymiana powietrza jest więc bardzo ważna nie tylko dla pracowników kuchni, ale i dla gości – w końcu kuchnia nigdy nie jest szczelnie oddzielona od sali, na której jadamy. Co warto wiedzieć o okapach gastronomicznych z wbudowanym wentylatorem?

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na przenośny agregat prądotwórczy?

Awaria sieci energetycznej nie jest pożądanym zjawiskiem. Podczas niej wychodzi na jaw, jak bardzo życie domowe jest uzależnione od prądu. Lodówka, zamrażarka, telewizor czy komputer – urządzenia te są praktycznie cały czas „na chodzie”, warto więc zaopatrzyć się w przenośny agregat prądotwórczy, który posłuży jako niezależne źródło energii, kiedy nastąpi przerwa w jej dostawie.

Regulamin korzystania z serwisu