piec kuchenny

Czy do nowoczesnej kuchni pasuje wolnostojący piec kuchenny?

Wolnostojące piece kuchenne wielu osobom kojarzą się z domami babć, w których piec służył zarówno do ogrzewania, gotowania, jak i do pieczenia. Obecnie jednak kuchnia wolnostojąca wraca do łask i coraz częściej spotykana jest nie tylko w tradycyjnych mieszkaniach i domach, ale również w nowoczesnych aranżacjach. Czym charakteryzują się wolnostojące piece kuchenne i czy warto postawić na wolnostojącą kuchnie? Podpowiadamy!

Wolnostojące piece kuchenne – co to jest?

Piece kuchenne to specyficzny rodzaj kominka, który wyglądem przypomina tradycyjne piece, jednak w odróżnieniu od nich, łączy w sobie najnowocześniejsze funkcje. W zależności od modelu piece kuchenne wyposażone mogą być w płytę grzewczą oraz we wbudowany piekarnik. Najczęściej do ich działania wykorzystywane jest drewno lub pellet, czyli ekologiczne opały, które są przyjazne dla środowiska, a co więcej generują o wiele mniej zanieczyszczeń podczas użytkowania piecyka.

Kuchnie wolnostojące oprócz tego, że umożliwiają jednoczesne gotowanie i pieczenie, dodatkowo mogą efektywnie ogrzewać pomieszczenie, a co za tym idzie, ich działanie będzie wspierać główne źródło ogrzewania całego domu. – mówi przedstawiciel ePiecyki sklepu z kominkami.

Czy piec wolnostojący pasuje do nowoczesnej kuchni?

Na rosnącą popularność wolnostojącej kuchni przede wszystkim wpływa jej oryginalny, a zarazem klasyczny wygląd. Z racji tego, że piec kuchenny można postawić niemal wszędzie, jego wykorzystanie pozwala także na szerokie możliwości aranżacyjne. Obecnie producenci pieców  proponują duży wybór zarówno modeli, kolorów, jak i stylów wykończenia sprzętu, dzięki czemu można dopasować go do własnych preferencji oraz do wystroju konkretnego wnętrza.

Do jasnej kuchni dobrym wyborem będą piece z kolorowymi akcentami, które wprowadzą do pomieszczenia energię, niemniej jednak doskonale sprawdzą się także piece kuchenne w stonowanych kolorach, które harmonijnie będą współgrać z resztą mebli. Do kuchni surowych w stylu rustykalnym lub skandynawskim pasować będą piece wolnostojące żeliwne, z kolei do pomieszczeń w stylu nowoczesnym, warto postawić na kuchenne piece stalowe, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.

Jaki piec wolnostojący warto wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że oprócz wyglądu wizualnego, niezwykle istotną kwestię odgrywają funkcje, którymi powinien charakteryzować się sprzęt do domu. Jeśli zależy nam na utrzymywaniu ciepła przez dłuższy czas, warto wybrać wolnostojące piece kuchenne wykonane z żeliwa, które dzięki temu, że są ciężkie, są w stanie dłużej ogrzewać pomieszczenie. W porównaniu do nich, piece żeliwne nie utrzymują ciepła tak długo, natomiast nagrzewają się o wiele szybciej oraz mocniej.

W przypadku, gdy chcemy, aby sprzęt wolnostojący dodatkowo ogrzewał wodę użytkową, świetnym wyborem będą piece kuchenne z płaszczem wodnym. Ich zbiorniki podłączone są do instalacji centralnego ogrzewania, co umożliwia skuteczne magazynowanie oraz doprowadzenie ciepłej wody do odbiorników ciepła znajdujących się w budynku.

Regulamin korzystania z serwisu