Kieliszek do wina

Czym cechują się kieliszki do białego wina?

Kieliszki do białego wina to naczynia o uniwersalnym zastosowaniu. Sprawdzają się do serwowania dań wytrawnych oraz słodkich i stanowią niemalże obowiązkowy element każdego przyjęcia czy wydarzenia towarzyskiego. Zdarza się jednak, że wiele osób myli ze sobą kieliszki do wina czerwonego z tymi do trunku białego. Tymczasem różnice są znaczące. Co warto wiedzieć o kieliszkach do białego wina? Czym się one charakteryzują?

Kieliszki do białego wina – kształt i właściwości

Kieliszki do białego wina różnią się od naczyń przeznaczonych do wina czerwonego dlatego, że trunek biały ma lżejszy, bardziej delikatny aromat, który po prostu inaczej się uwalnia. Co za tym idzie, kształt kieliszka musi odpowiadać właściwościom tego napoju alkoholowego.

Białe wino należy podawać w kieliszku mniejszym od tego przeznaczonego dla wina czerwonego, o węższej czaszy, z rozchylającymi się krawędziami, z reguły na smukłej nóżce. Taka forma naczynia umożliwia lepszą kondensację aromatu.

Przyjmuje się, że najpopularniejszym kształtem kieliszka do wina białego jest forma tulipana, choć oczywiście nie jest to wymóg konieczny. Jest tak natomiast dlatego, że białe wino nie potrzebuje intensywnego kontaktu z powietrzem, tak więc powierzchnia może być w elegancki sposób odkryta. Większa powierzchnia kieliszka przyczyniłaby się z kolei do tego, że aromat po prostu „wyparuje”. To między innymi dlatego standardowa pojemność kieliszków do białego wina wynosi najczęściej od 100 do 200 ml.

Idealne kieliszki do białego wina

Kieliszki do wina białego odznaczają się dziś różnorodnym wzornictwem i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ze względu na zróżnicowaną estetykę takie produkty doskonale sprawdzą się w roli pomysłu na prezent, na przykład z okazji rocznicy ślubu, urodzin lub awansu zawodowego.

Klienci mogą wybierać spośród modeli minimalistycznych, o tradycyjnym kształcie, jak i tych o bardziej nietuzinkowej stylistyce, przypominających nieco kieliszki do nalewek. Jeśli chodzi o tę ostatnią opcję, to dobrym przykładem jest komplet kieliszków RCR Cristalleria Italiana, z kolekcji TRIX. Oczywiście jest to tylko przykładowa propozycja, ale warto zwrócić na nią szczególną uwagę.

Najlepiej, jeśli kieliszki do wina białego wykonane są z cienkiego szkła. Ta właściwość pozwoli uwolnić trunkowi swój prawdziwy charakter.

Gdzie kupić kieliszki do białego wina?

Stylowe komplety i pojedyncze egzemplarze kieliszków do wina białego dostępne są w ofercie renomowanego sklepu z naczyniami Porcelana24. W asortymencie znajdują się kieliszki najbardziej cenionych marek polskich i zagranicznych. To właśnie tam możesz znaleźć szeroki wybór modeli o zróżnicowanej stylistyce i o różnych pojemnościach.

Produkty podzielono na wygodne kategorie, więc możesz być pewien, że zakupisz kieliszki dobrze dopasowane do swoich aktualnych potrzeb. W razie wątpliwości możesz natomiast skonsultować się z obsługą, która służy kompleksowym wsparciem sprzedażowym.

Regulamin korzystania z serwisu