wyposazenie-kuchni

Funkcjonalne elementy wyposażenia kuchni

Kuchnia jest jednym z użytkowych pomieszczeń w domu, dlatego urządzając ją, musimy brać pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność. To właśnie tutaj każdego dnia przygotowujemy posiłki, przy czym korzystamy z najróżniejszych składników, pojemników, garnków i narzędzi, które trzeba też przecież jakość przechowywać. Podpowiadamy, jakie elementy wyposażenia pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni kuchennej.

Nazbyt ciasna, mała kuchnia, to prawdziwa zmora dla każdego amatora sztuki kulinarnej. Kiedy wydobycie patelni czy formy na ciasto z szafki narożnej wymaga wyjęcia z niej wielu innych, niepotrzebnych przedmiotów, a przy wyciąganiu worka na śmieci regularnie obijasz sobie głowę, czas przemeblować kuchnię – podpowiada nasz rozmówca z Artvinyl-Pol.

Dużo miejsca w małej kuchni? To możliwe!

Nie w każdym mieszkaniu jest możliwe wygospodarowanie bardzo dużej kuchni. Często trzeba zadowolić się przestrzenią zaledwie kilku metrów kwadratowych. W takich warunkach urządzenie wygodnej kuchni, w której jest miejsce zarówno na gotowanie, jak i przechowywanie wszelkich niezbędnych produktów oraz akcesoriów, wbrew pozorom jest możliwe.

Bardzo częstym problemem w meblach kuchennych jest marnotrawstwo przestrzeni w kątach zabudowy. Szafki narożne są co prawda pojemne, ale wiele osób unika korzystania z nich, ponieważ bardzo trudno jest cokolwiek z  nich wydobyć.

Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest montaż specjalnych półek ruchomych. Mogą to być kosze, wysuwane z narożnej szafki na prowadnicach, albo tzw. karuzele, czyli półki, które można obracać, co znacznie ułatwia przeglądanie zawartości szafki narożnej i szybkie wydobywanie potrzebnych sprzętów.

Również w pozostałych szafkach pod blatem doskonale sprawdzą się kosze na prowadnicach. Takie szafki działają na zasadzie szuflady. Razem z frontem szafki wysuwasz stelaż, do którego zamocowane są kosze na kilku poziomach. W ten sposób możesz zaoszczędzić sporo miejsca, ale przede wszystkim łatwiej wyjmować niezbędne produkty.

W kuchni, w której istnieje możliwość ustawienia wysokich mebli, warto taką okoliczność wykorzystać. I w tym przypadku możesz zdecydować się na wysoką zamykaną szafę cargo z wysuwanymi koszami. Jest jednak również inna opcja – otwarty słupek w stylu minimalistycznym, wyposażony w stylowe relingi, do których zamocujesz dyskretne kosze.

Wygodna segregacja śmieci

Funkcjonalne wyposażenie kuchni zapewnia także wygodę w zakresie segregacji i przechowywania odpadów. Mówiąc  wprost, mamy tu na myśli takie usytuowanie koszy na śmieci, które z jednej strony pozwoli na łatwy dostęp do nich, z drugiej zaś nie będzie zaburzał estetyki kuchni.

Po raz kolejny najlepszym rozwiązaniem okazują się pojemniki usytuowane tradycyjnie pod blatem, ale w wysuwanej szufladzie. Decydując się na wysuwany kosz na śmieci zyskujesz wygodę codziennego użytkowania oraz gwarancję łatwego utrzymania tej przestrzeni w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu