Idealny blat kuchenny – blaty granitowe

Perfekcyjnie urządzona kuchnia powinna być nie tylko piękna, ale i funkcjonalna. Poza wyposażeniem jednym z najważniejszych elementów w tym pomieszczeniu są trwałe, wygodne i dopasowane do stylu wnętrza blaty. Wszystkie te walory posiada granit. Poznaj więc jego cechy i przekonaj się, czy jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie.

Blaty granitowe – trwałe i niezniszczalne

Piękna i funkcjonalna kuchnia jest marzeniem każdej pani domu. Obecnie nie ma już zbyt wielu ograniczeń, które nie pozwalają na jego spełnianie. Dysponując środkami finansowymi, można wybierać takie stylizacje, o jakich marzy się od wielu lat, bowiem zarówno materiały, jak i meble są dostępne w bardzo szerokim asortymencie. Zalicza się też do nich kamień naturalny, coraz częściej wybierany do kuchni i łazienek. Wykonane z niego blaty są nie tylko wyjątkowo efektowne, ale też zachowują niezmienny wygląd przez wiele lat. W ich układaniu specjalizuje się Zakład Kamieniarski Stanisław Guzik oraz wiele innych firm usługowych, oferujących produkty doskonale dostosowane do potrzeb wnętrz.

Wśród wielu odmian kamienia z pewnością na największą uwagę zasługuje granit. Blaty granitowe są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również posiadają wiele innych zalet. Do tych najistotniejszych zalicza się trwałość materiału. Skała zrodzona w bardzo trudnych warunkach geologicznych, poddawana działaniu ciśnienia i wysokich temperatur zyskuje niezwykłą spójność i twardość. Dzięki temu nawet intensywnie eksploatowana w domowej kuchni blat granitowy nie porysuje się, nie popęka i nie zmieni swojego wyglądu. Nie przeszkadza mu też gorący garnek lub forma wyjęta z piekarnika. Granit jest odporny na wodę i środki chemiczne, dlatego zapewni higieniczne warunki pracy w każdej kuchni.

Piękno podarowane przez naturę

Osoby urządzające swój nowy dom i poszukujące niestandardowych pomysłów na wnętrza często sceptycznie podchodzą do pomysłu blatów z granitu. Wynika to z powszechnego przekonania, że ten wyjątkowy kamień dostępny jest jedynie w monotonnym, czarnym kolorze. Nie zawsze małe pomieszczenia korzystnie wyglądają w takiej oprawie, bo czerń przecież zmniejsza optycznie. W rzeczywistości urok granitu sprowadza się do jego rozmaitości, bogactwa odcieni a także unikalnego rysunku, jaki natura tworzyła przez miliony lat.

Blaty granitowe są jak odciski palców – jedyne i nie powtarzalne. Zaś obok czysto czarnych kamieni można też znaleźć odmiany w różnych odcieniach szarości, beżu, różowe, niebieskie, z bardzo delikatnym wzorem i z intensywnie zarysowanymi żyłkami. Poza tradycyjnym granitem blaty wykonywane są też z konglomeratu, dzięki czemu zyskują atrakcyjną strukturę i są znacznie tańsze.

Przez lata kamienie naturalne stwarzały sporo ograniczeń związanych z ich kształtowaniem. Dzisiejsze technologie, nowe metody cięcia twardych materiałów umożliwiają wykonanie każdego kształtu. To stwarza praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji kuchennych wnętrz. Inwestowanie w granit wymaga sporej sumy pieniędzy, ale jest z pewnością jednorazowym wydatkiem na kilkadziesiąt lat.

Regulamin korzystania z serwisu