listwa magnetyczna do kuchni noze

Praktyczne listwy magnetyczne do kuchni i nie tylko

Przestrzeń w kuchni można zaprojektować niezwykle użytecznie. Przydać się w tym celu mogą magnetyczne listwy, do których da się przyczepić wiele przedmiotów, takich jak narzędzia kuchenne czy różnego rodzaju pamiątki. Zdecydowanie ułatwi to pracę w kuchni, ponieważ najczęściej używane przyrządy będą zawsze pod ręką. Dodatkowo odpowiednio zamontowana listwa magnetyczna będzie pełniła funkcję estetyczną.

Czym są listwy magnetyczne?

Wyjątkowo praktycznym wyposażeniem kuchni mogą okazać się listwy magnetyczne. Maja formę szklanej płytki połączonej z silnym magnesem.

Przyciąga ona metalowe przedmioty, takie jak drobne narzędzia kuchenne czy ozdoby – mówi pracownik firmy Magnetina.

Element ten jest bardzo łatwy w używaniu oraz nie sprawia problemu podczas prac porządkowych. Dzięki zastosowanemu nadrukowi UV do listwy nie powinien przywierać tłuszcz czy para wodna pochodząca z gotujących się potraw.

Listwę magnetyczną można wykorzystać nie tylko do przechowywania przyrządów kuchennych. Użytkownicy stosują ją również w roli codziennego organizatora oraz do wymiany wiadomości pomiędzy domownikami. Poza tym możliwe jest przymocowanie do niej pamiątek z rodzinnych wyjazdów lub innych okoliczności.

Gdzie jeszcze można stosować listwy magnetyczne?

Zastosowanie listew magnetycznych nie ogranicza się jedynie do kuchni. Można ich używać w dowolnie wybranym pomieszczeniu. Na przykład w przedpokoju da się wykorzystać je jako miejsce, gdzie odkłada się klucze od mieszkania, piwnicy lub samochodu. W pokoju dziennym pełni rolę ozdobną albo jako organizator pracy. Do listwy magnetycznej przymocować da się także wszelkiego rodzaju kable. Dzięki silnemu magnesowi można przyczepić wtyczkę, aby później jej nie szukać lub rozplątywać spomiędzy innych przewodów.

Dzieci w swoich pokojach taką listwę mogą wykorzystać w celach naukowych. Niektóre materiały edukacyjne zawierają magnes, co pozwala przymocować je w odpowiedniej kolejności do powierzchni listwy. Młodzież może używać listwy magnetycznej jako miejsca do trzymania swoich fotografii i pamiątek.

Ile kosztuje listwa magnetyczna?

Koszt listwy magnetycznej jest uzależniony od jej rozmiaru, a także od zastosowanego wzoru. Elementy ozdobne definiowane przez producenta nie wpływają znacząco na cenę (chyba że na dany model jest duży popyt ze względu na wyjątkową popularność). Jednak te zamawiane indywidualnie mogą podnieść kwotę sprzedaży.

Standardowo listwa magnetyczna ma rozmiar 50 na 10 cm. Wtedy cena takiego elementu nie powinna przekroczyć stu złotych za sztukę. Dobrze wykonana będzie służyła przez wiele lat i jedynie chęć jej wymiany spowoduje konieczność zakupienia nowej listwy.

Regulamin korzystania z serwisu