W jakich sytuacjach warto zdecydować się na przenośny agregat prądotwórczy?

Awaria sieci energetycznej nie jest pożądanym zjawiskiem. Podczas niej wychodzi na jaw, jak bardzo życie domowe jest uzależnione od prądu. Lodówka, zamrażarka, telewizor czy komputer – urządzenia te są praktycznie cały czas „na chodzie”, warto więc zaopatrzyć się w przenośny agregat prądotwórczy, który posłuży jako niezależne źródło energii, kiedy nastąpi przerwa w jej dostawie.

Lekkie, ciche i ergonomiczne

Przenośne agregaty prądotwórcze, przeznaczone do stosowania zarówno w domu, jak i w ogrodzie, domku letniskowym czy na kempingu, są lekkimi urządzeniami o mocy 0,9-10 kW, posiadającymi ergonomiczny uchwyt oraz koła transportowe. Są one również znakomitym rozwiązaniem, jeżeli awaria energii zdarzy się np. podczas koncertu lub zlotu food trucków.

Niektóre z nich są wyposażone w inwertorową stabilizację napięcia, dzięki czemu generują prąd wysokiej jakości gwarantujący bezpieczeństwo zasilanych odbiorników. Inne zaś cechują się bardzo cichą pracą, która jest efektem specjalnej dźwiękochłonnej obudowy i zastosowania nowoczesnych tłumików. Opcją dodatkową jest także uzyskanie większej mocy wyjściowej, co wiąże się z możliwością zasilania większej liczby odbiorników poprzez zastosowanie kabla do równoległego połączenia jednakowych modeli.

Efektywne podczas mrozów

Zaletą przenośnych agregatów prądotwórczych jest fakt, że łatwiej podczas mrozów uruchomić urządzenie z wersją benzynową, a takie są najczęściej wybierane – ze względu na opłacalność. Zwraca uwagę również ich lekkość, co wynika ze zminiaturyzowanej prądnicy, oraz rozmiar, który ułatwia przechowanie – bez problemu można je umieścić w garażu lub innym pomieszczeniu technicznym.

Wypożyczaniem sprzętu budowlanego, w tym agregatów prądotwórczych, podnośników, kontenerów, rusztowań oraz podestów roboczych, zajmuje się firma Ramirent, która jest największą w Polsce i czołową na rynkach europejskich siecią wypożyczalni tego typu produktów. Korzystanie z jej usług przynosi korzyści zarówno dla przedsiębiorców, którzy prowadzą małą firmę budowlaną, jak i osób nadzorujących wielkie inwestycje. Zaletami są m.in. brak kosztów zakupu i zbycia, ograniczenie zapasów i kosztów magazynowania, łatwość pozyskania sprzętu, optymalne wykorzystanie potencjału, bezproblemowy przebieg prac, a także łatwiejsza kontrola kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu