Zalety silikonowych foremek do pieczenia

Wśród gadżetów kuchennych znajdziemy mnóstwo akcesoriów wykorzystywanych do ich dekorowania lub serwowania słodkich wypieków. Jednak zanim to nastąpi, ciasta i ciasteczka trzeba najpierw upiec. Niezbędnym do tego gadżetem są silikonowe foremki do pieczenia, które przydadzą się zarówno początkującym, jak i doświadczonym kucharzom. Jakie zalety mają tego typu akcesoria?

Dlaczego warto używać silikonowych foremek do pieczenia?

Silikon ze względu na swoje właściwości wykorzystywany jest pod różną postacią w wielu różnych dziedzinach życia. Charakteryzuje się wysoką odpornością na niskie, jak i bardzo wysokie temperatury, dzięki czemu bez obaw można przygotowywać przekąski w zamrażarce oraz piekarniku. Foremki silikonowe są bezpieczne, dla naszego zdrowia, ponieważ nie zawierają żadnych substancji, które w kontakcie z jedzeniem mogłyby mieć negatywne skutki. Jak dodaje ekspert ze sklepu Practic:

Do największych zalet silikonowych foremek należy ich trwałość. Te akcesoria kuchenne bardzo łatwo się czyści i przechowuje. Dzięki temu, że materiał jest odporne na różnego rodzaju uszkodzenia i deformacje, jedna foremka może wystarczyć nam na wiele długich lat. Dodatkowo nie przechodzą zapachami i na odwrót – powstałe w nich wypieki nie mają posmaku gumy.

Do czego można wykorzystać silikonowe foremki?

Przygotowywanie słodkich przekąsek to nie jedyny sposób na wykorzystanie silikonowych foremek. Przy pomocy tego gadżetu można przygotować samodzielnie kule do kąpieli. Wystarczy odrobina sody oczyszczonej, oliwka dla dzieci, kwasek cytrynowy, woda i dla dodania zapachu i koloru – barwniki oraz olejki eteryczne. Zrobienie musujących kul jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu dlatego to świetny pomysł na zabawę z dzieckiem. Wieczorna kąpiel w wannie zdecydowanie będzie dla malucha atrakcją! Foremki można także użyć do przygotowania świeczek lub mydełek DIY, które można sprezentować bliskim osobom. 

Z czego jeszcze wykonuje się foremki do ciast?

Silikonowe foremki to alternatywa dla znanych od lat wykrawaczek z ocynkowanej blachy. Te drugie, mimo że wielu kuchniach odeszły a drugi plan, nadal mają wielu zwolenników. Ciekawe kształty i różnorodne rozmiary pozwalają na przygotowanie oryginalnych wypieków np. kruchych ciastek z cukrem, czy uwielbianych w okresie świątecznym pierników. Tego typu formy do wypieków są wytrzymałe i często zdarza się tak, że są przekazywane z pokolenia na pokolenie.  Obecnie możemy znaleźć wiele uroczych i zabawnych kształtów na każdą okazję np. Halloween, święta wielkanocne, czy walentynki. Ciasteczka przygotowane z pomocą ocynkowanych foremek zawsze sprawiają radość, szczególnie dzieciom. Oprócz tego, wśród foremek metalowych znajdziemy też te większe do tart, babek, czy ciast, które również powinny być obowiązkowym wyposażeniem każdej kuchni.

Regulamin korzystania z serwisu