Zasłony w kuchni

Zasłony w kuchni – czy to dobry pomysł?

Kuchnia to pomieszczenie, które łączy domowników. To tam wspólnie przygotowujemy i spożywamy posiłek, rozmawiamy, a czasami przyjmujemy też gości. Odpowiednia dekoracja kuchni nada jej klimatu i indywidualnego charakteru. Taki efekt można osiągnąć dzięki zasłonom z nadrukiem. Są nie tylko użytkowe, ale także niezwykle oryginalne i zachwycające. Sprawdź, jakie zasłony sprawdzą się w kuchni najlepiej.

Rola zasłon w kuchni

Zasłony w kuchni łączą ze sobą funkcjonalność i estetykę. W słoneczne dni materiałem można zasłonić całe okno, aby promienie nie wdzierały się do środka i nie raziły w oczy. Dzięki nim możemy także osłonić się przed spojrzeniami przechodniów. Jest to szczególnie przydatna funkcja, jeśli w oknach nie mamy rolet ani żaluzji, a chcemy więcej prywatności. Co więcej, nowoczesne zasłony są elementem dekoracji. Kolorowe, wzorzyste materiały to trend, który świetnie wygląda w kuchni w każdym stylu. Taka zasłona przyciąga wzrok gości i nadaje kuchni barw. Zasłony w ulubiony motyw, kwiaty, krajobrazy, czy po prostu kolorową grafikę umilą codzienne gotowanie i spożywanie posiłku. Materiał może zupełnie zmienić wnętrze pomieszczenia i nadać mu nowego charakteru.

Jakie zasłony do kuchni wybrać?

Na samym początku najlepiej zadecydować o długości zasłon. Może to być materiał do ziemi lub mniej więcej do poziomu parapetu. Długie zasłony mogą być problematycznym rozwiązaniem w kuchni, ponieważ dotykają podłogi, która często się brudzi, a co za tym idzie, materiał trzeba będzie często prać. Takie zasłony są polecane do dużych, przestronnych okien. Do standardowych rozmiarów okien najlepiej wybrać krótkie zasłonki. Najlepiej zamówić je na wymiar, aby idealnie pasowały do Twojej kuchni. Dzięki krótkiemu materiałowi mamy łatwiejszy dostęp do parapetu, który możemy udekorować lub wykorzystać jako dodatkową przestrzeń na postawienie kuchennego wyposażenia. Materiał zasłony powinien być lekki i zwiewny, a jednocześnie będzie mógł zaciemnić pomieszczenie, wtedy kiedy tego potrzebujemy. Najlepsze materiały to te, które się nie gniotą, dzięki czemu nie musimy często prasować zasłony.

Jaki motyw na zasłonie wybrać?

Zasłony z nadrukiem to bardzo modny trend. O tym, jaki motyw chcemy mieć na zasłonie najlepiej zadecydować, kiedy kuchnia będzie w pełni umeblowana i udekorowana. Chociaż jest to bardzo oryginalny i efektowny pomysł, źle dopasowana zasłona może zaburzyć koncepcję całego pomieszczenia. Ekspert ze sklepu internetowego Art-zasłony.pl radzi:

„Nadruk na tkaninie oddaje charakter i zainteresowania domowników lub po prostu dopełnia wnętrze. Bardzo wzorzyste zasłony sprawdzą się w kuchni, która jest raczej stonowana np. biała lub szara. Zasłona z kolorowym wzorem ożywi ją. Natomiast pomieszczenie, które jest już częściowo ozdobione, potrzebuje bardziej stonowanych motywów np. kwiatów”.

Zasłony z nadrukiem można zmieniać w ciągu roku kilkukrotnie. Wiosną wybierz kwiaty, latem postaw na wakacyjne widoki ze znanych miejsc, jesienią ożyw swoją kuchnię krajobrazem, a świąteczne motywy powieś w zimowy czas. Dzięki temu kuchnia może zyskiwać ciągle nowe oblicza i wprowadzać różnorodną atmosferę.

Regulamin korzystania z serwisu