Czym się kierować, wybierając kuchenny filtr podzlewozmywakowy?
Wysoka jakość wody pitnej ma ogromne znaczenie dla dobrego samopoczucia. Niestety woda kranowa zawiera wiele zanieczyszczeń, w związku z tym warto oczyścić ją przed spożyciem. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest montaż specjalnego filtra podzlewozmywakowego. Jaki model filtra wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat.
Dlaczego warto wybrać filtr do wody?
Filtry podzlewozmywakowe to jedno z często wybieranych rozwiązań. Decydują się na nie właściciele mieszkań, jak i domów. Woda w kranie, pomimo zapewnień o jej przydatności do spożycia może zawierać śladowe ilości szkodliwych składników. Skąd się one biorą? Najczęściej pochodzą z zanieczyszczonych rur i starych przyłączy. Biorąc pod uwagę fakt, że te poza nowymi osiedlami mają już swoje lata, warto zdecydować się na filtrowanie wody. Za pomocą specjalnych elementów można oczyścić ją z różnych elementów, nawet tych niewidocznych dla oka.
Filtry, które montuje się pod zlewozmywakiem, cieszą się coraz większą popularnością. Korzystają z nich nie tylko osoby prywatne, ale także lokale gastronomiczne czy usługowe. Przede wszystkim poprawiają one jakość wody pitnej, co jest głównym celem montażu aparatury. Czystsza woda daje również widoczne efekty podczas mycia naczyń. Dystrybutor systemów filtrujących jak np. firma AQR zwraca uwagę na to,, że każdy taki sprzęt musi mieć atest Państwowego Zakładu Higieny. Jest to najważniejsze wymaganie wobec wyposażenia, które ma bezpośredni kontakt z wodą wykorzystywaną do celów konsumpcyjnych.
Jaki filtr podzlewozmywakowy do wody wybrać?
Wybierając filtr podzlewozmywakowy do wody, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów. Jest to między innymi:
wydajność – ta powinna być dopasowana do indywidualnego zapotrzebowania domu czy mieszkania, inne urządzenie sprawdzi się dla rodziny z dziećmi, a inne dla singla;
rozmiar – decydując się na filtr, należy uwzględnić ilość dostępnego miejsca, filtr powinien być dopasowany do wolnej przestrzeni;
możliwy czas stosowania wkładu – niektóre filtry wymagają częstej wymiany, inne starczają nawet na pół roku (wiele zależy od samego zanieczyszczenia wody);
rozmiar przyłącza – wybierając filtr, należy dopasować rozmiar jego przyłącza do rur w domu lub mieszkaniu.
Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na montaż filtra pod zlewozmywakowego? Dzięki specjalnemu systemowi filtrującemu woda znacznie poprawia swoje walory smakowe, a do tego jest pozbawiona szkodliwych substancji. Odpowiedź jest więc jedna – zdecydowanie warto.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana